Foto: Pexels

“Ja plastmasas pudele tiek atvērta, ūdeni ieteicams izlietot dienas laikā, citādi tas kļūst kaitīgs.” Noskaidrojam, vai taisnība! 35

Esmu dzirdējusi, ja plastmasas ūdens pudele tiek atvērta, ūdeni ieteicams izlietot dienas laikā, citādi ūdens sabojājas un kļūst kaitīgs veselībai. Cik ilgi drīkst lietot ūdeni pēc pudeles atvēršanas? Vai drīkst plastmasas ūdens pudeles uzpildīt atkārtoti? Jautā Ilze K.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Pazīmes, ka tu patērē pārāk daudz olbaltumvielu 2
Krievijā trīskāršojušies “vārti uz elli”, kas var aprīt zemi un ciemus
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko tu attēlā ieraudzīji pirmo, un atklāj savas visslēptākās vēlmes
Lasīt citas ziņas

“Dienas laikā ūdens pudelē nekļūs kaitīgs. Informācija, cik ilgā laikā ūdeni izlietot, tiek norādīta uz marķējuma. Tas varētu būt līdz trim dienām,” stāsta Pārtikas un veterinārā dienesta Augu izcelsmes produktu, dzērienu un bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības daļas vecākā eksperte Ilze Lejasbuda. Arī SIA “Venden” kvalitātes nodaļas vadītāja Agita Ādamsone stāsta, ka uz dabīgā minerālūdens pudelēm ir norāde – pēc atvēršanas produkts jāizlieto trijās dienās. “Pēc atvēršanas no gaisa minerālūdenī nokļūst mikroorganismi, savairojoties tie var nelabvēlīgi ietekmēt cilvēka veselību.”

Plastmasas pudeles nevajadzētu turēt saulē. Saules stari uzkarsē PET pudeli, kas veicina plastmasas sadalīšanos. “Jo augstākā temperatūrā pudele atrodas, jo vairāk sadalījušās plastmasas daļiņu var nonākt ūdenī. Jāatceras, ka sasilis ūdens arī zaudē savu kvalitāti,” uzsver Agita Ādamsone. Taču PET pudeles ir drošs materiāls, ja vien tās lieto tam paredzētajam mērķim un ievēro uzglabāšanas nosacījumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bieži vien cilvēki PET pudelēs ūdeni iepilda atkārtoti. To, vai plastmasas pudeli drīkst lietot vairākkārt, nosaka izstrādājuma ražotājs, balstoties uz tehnoloģiskā procesa īpatnībām, pauž Ilze Lejasbuda. “Parasti veikalos pieejamās pudeles, kurās jau safasēts ūdens vai dzēriens, ir vienreiz lietojamas. Tajās nav paredzēts neko atkārtoti iepildīt. Ja cilvēks vēlas šāda tipa pudeles lietot, tā ir viņa paša atbildība.”

Turklāt, ja PET pudeli rūpīgi neizmazgā, bet tikai izskalo, pēc laika tajā var sākt vairoties dažādi mikroorganismi, piebilst Agita Ādamsone. “Tomēr agresīva pudeles mazgāšana, īpaši ar karstu ūdeni, var rosināt plastmasas virsējo slāņu sadalīšanos, līdz ar to ūdenī var nonākt dažādas ķīmiskas vielas.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.