
Ja pašvaldība nesaskaņo zemes robežu plānu 3
Zemes reformas laikā atguvu savu vecāku zemi, neapbūvētu zemes gabalu apmēram 4000 m2 platībā. Daļa atrodas apbūves teritorijā, daļa – kāpu aizsargjoslā. Jau 14 gadus cīnos, lai pabeigtu zemes uzmērīšanu un ierakstītu to zemesgrāmatā.2005. gadā Lapmežciema pagasta padome noteica cauri šim zemes gabalam servitūta ceļu par labu manam kaimiņam. Es šo lēmumu pārsūdzēju, un 2006. gada novembrī administratīvā rajona tiesa to atzina par spēkā neesošu, jo kaimiņš savam īpašumam var piebraukt arī no citas puses. Tagad mērniecības firma “Metrum” ir izstrādājusi zemes robežu plānu, taču nevar to saskaņot pašvaldībā, jo Lapmežciema pagasta zemes ierīkotāja apgalvo, ka tiesas spriedums esot nepareizs.Ko man darīt, lai zemi ierakstītu zemesgrāmatā? BIRUTA ENGURES NOVADA LAPMEŽCIEMĀ
Administratīvās rajona tiesas spriedumu var pārsūdzēt 20 dienu laikā. Ja pašvaldība spriedumu nav pārsūdzējusi, tātad tas jau sen stājies spēkā! Valsts zemes dienesta Zemes pārvaldības procesu daļas vadītāja Judīte Mierkalne zemes īpašniecei ieteica iesniegt iesniegumu pašvaldībai un lūgt rakstveidā atbildēt, kad tiks saskaņots zemes robežu plāns. Atbilstoši Iesniegumu likuma 5. pantam valsts un pašvaldību iestādēm atbilde pēc būtības jāsniedz saprātīgā termiņā, ņemot vērā jautājuma risināšanas steidzamību, bet ne vēlāk kā viena mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas.
Zemes uzmērīšanas kārtība noteikta Ministru kabineta noteikumos Nr. 1019 “Zemes kadastrālās uzmērīšanas noteikumi”. Pašvaldība izstrādāto zemes robežu plānu var nesaskaņot vien tad, ja tajā atrasti kādi trūkumi. Tad pašvaldībai jānorāda termiņš trūkumu novēršanai.
Žurnāla lasītāja nosūtīja vēstuli mērniecības firmai “Metrum”, bet tā savukārt – Engures novada pašvaldībai. Un notika brīnums – zemes robežu plāns tika bez ierunām saskaņots!