Foto: Unsplash

Ja partneris ir pasīvais agresors, viņš saka “jā”, bet rīkojas pretēji. Kā atpazīt pasīvos agresorus, un kā tikt ar viņiem galā? 23

Sadzīvot ar partneri, kuram ir nosliece uz pasīvo agresiju, nav viegls pārbaudījums. Tieša agresija ir briesmīgāka un postošāka, taču tā ir acīmredzama. Pasīvo agresiju daudz grūtāk kontrolēt, jo to nav tik viegli atpazīt. Tā lēnām grauj attiecību pamatu un var tās pilnībā iznīcināt.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Pasīvā agresija ir specifiska cilvēka uzvedība, kas visbiežāk saistīta ar robežstāvokļa personības traucējumiem, narcismu, negatīvu bērnības pieredzi vai atkarībām.

Ar šādu partneri grūti izveidot godīgu un tiešu dialogu: viņš saka “jā” un rīkojas tieši pretēji. Tādi cilvēki izmanto dažādas taktikas, cenšoties sabotēt tavus plānus, vajadzības un vēlmes. Laiku pa laikam mēs visi atļaujamies ko līdzīgu, bet noteikts simptomu kopums norāda, ka mūsu priekšā ir pasīvais agresors. Par to stāsta Darlīna Lancere (Darlene Lancer), ģimenes un laulību terapeite, grāmatu par attiecību un līdzatkarības jautājumiem autore.

12 pasīvā agresora pazīmes

CITI ŠOBRĪD LASA

1. Izvairīšanās no atbildības. Sarežģītā situācijā viņi parasti izvairās piedalīties tās atrisināšanā. Tas var saasināt domstarpības pārī: galu galā noturīgas attiecības ir balstītas uz savstarpēju atbalstu, pretējā gadījumā partneris jūtas pamests.

2. Izvairīšanās no tuvības. Mēģinot uzsvērt savu neapmierinātību, viņi izvairās no glāstiem, skūpstiem, apskāvieniem un citām maiguma izpausmēm. Viņu izpratnē fiziskā tuvība tiek izsniegta kā atlīdzība par priekšzīmīgu izturēšanos.

3. Emocionāla norobežošanās. Kad starp jums valda domstarpības, viņi norobežojas kā aiz augstas sienas, kuru nevar caursist. Viņi mēģina sodīt, pārraujot emocionālo saikni.

4. Reti dusmojas pa īstam. Parasti pasīvi agresīvi cilvēki neizrāda dusmas atklātā formā: daļēji tāpēc, ka baidās no spēcīgām emocijām, bet kopumā viņi vienkārši neprot tās izpaust.

5. Izmanto rupjus jokus. Izsaka sarkastiskas piezīmes vai ļauni paņirgājas un smejas, ja tas aizvaino. Parasti ķircina par ko konkrētu, piemēram, komentē partnera izskatu vai manieres.

6. Demonstratīva klusēšana. Šī ir klasiska pasīvi agresīvās izturēšanās pazīme. Parasti vienkārši demonstratīvi klusē, bet dažreiz vispār pārstāj tevi pamanīt, lai sodītu par kādu, viņuprāt, nepareizu izturēšanos.

7. Apvainojas, bet nesaka, kas par lietu. Ja kaut kas nenorit tā, kā viņi vēlētos, staigā sapūtušies un atsakās izskaidrot notikušo. Uzmini nu, kāpēc viņi ir apbēdināti vai dusmīgi.

8. Apzināti izmanto vājās vietas. Viņi ļoti labi zina, kā tevi nokaitināt. Rezultāts – tu izej no rāmjiem un viņi it kā nav vainojami pie konflikta sākšanās. Ja viņiem kaut kas nepatīk, tevi nokaitinās līdz baltkvēlei un tad sevi iztēlos kā cietušo.

Reklāma
Reklāma

9. Slēpj svarīgu informāciju, lai izraisītu strīdu. Turēt partneri neziņā, jo viņš nav pelnījis uzticēšanos- iecienīta pasīvā agresora taktika.

10. Iztēlo sevi par upuri. Viņiem izdodas visu pagriezt tā, it kā visi, ieskaitot tevi, ņirgātos par viņiem un viņi ir nevainīgi upuri. Viņi pārspīlē problēmas personīgajā dzīvē, darbā un ar veselību, lai šķistu vāji un bezpalīdzīgi.

11. Mēģina trāpīt sāpīgajā vietā. Viņi zina visas tavas vājās vietas un nekautrējas pa tām sist cerībā pazemot un aizvainot. Strīdā piesauc visus vecos grēkus un pāriet uz personīgiem apvainojumiem.

12. Vienmēr noliedz savu izturēšanos. Ja sacīsi, ka viņi izskatās dusmīgi un neapmierināti, nekavējoties iebildīs, bet turpinās uzvesties tāpat.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.