Foto-Shutterstock.com

Ko īsti liecina tas, ja par daudz cukura asinīs 0

“Ko īsti nozīmē – paaugstināts cukura līmenis asinīs? Vai tas vienmēr pārvēršas cukura diabētā?”” Lūcija Eglīte Balvu rajonā

Reklāma
Reklāma
Mājas
10 ēdieni, kurus nekad nedrīkst dot kaķiem — jūs būsiet pārsteigti
Kokteilis
“Mēs nevēlamies saņemt honorāru par bezcerīgu cīņu!” Timmu juriste paziņo negaidītus jaunumus
Atrasts ceturtā Pabrades poligonā pazudušā kareivja ķermenis: viņš neatradās purvā 80
Lasīt citas ziņas

Atbild ģimenes ārsts Andris Lasmanis: “Pēc katras ēdienreizes, kurā tiek uzņemti ogļhidrāti, cukura līmenis asinīs paaugstinās, taču par to nevajag uztraukties. Pēc cukura aizvadīšanas uz muskuļiem, aknām un citiem orgāniem veselam cilvēkam tā līmenis asinīs pēc laika normalizējas.

Lai noskaidrotu, vai nav cukura vielmaiņas traucējumu, analīze jāveic tukšā dūšā, kad vismaz sešas stundas nav ēsts. Cukura norma asinīs ir 6 milimoli litrā. Lielāks skaitlis vēl nenozīmē, ka attīstījies diabēts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tad nosaka tā saukto cukura slodzi, pārbaudot cukura līmeni asinīs un urīnā atkārtoti divas stundas pēc speciāla glikozes šķīduma uzņemšanas. Ja tas joprojām ir paaugstināts, pirms diagnozes noteikšanas ņem vērā arī citus rādītājus.

Arvien biežāk cukura diabētu atklāj jau sākuma stadijā. Tad jālieto medikamenti, lai novērstu šīs slimības radītās komplikācijas, piemēram, asinsvadu sašaurināšanos, nieru darbības un redzes traucējumus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.