Foto: shutterstock.com

Katrs maksā savu daļu 8

Likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 10. pantā rakstīts, ka īrnieka ģimenes locekļiem ir tādas pašas tiesības un pienākumi kā īrniekam. Pilngadīgajiem ģimenes locekļiem kopā ar īrnieku ir solidāra mantiskā atbildība par dzīvojamās telpas īres līguma saistībām. Tas nozīmē, ka šajā situācijā katram jāmaksā 1/3 par īri un komunālajiem pakalpojumiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Vīramātei ir tiesības prasīt, lai vedekla parāda ikmēneša rēķinus par īri un komunālajiem pakalpojumiem, un maksāt precīzi vienu trešo daļu no summas. Dodot vedek­lai naudu, pretī ieteicams prasīt rakstveida apliecinājumu par to, kādu summu par kādu laika posmu vedekla saņēmusi, un tas jāapliecina ar savu parakstu.

Dzīvokli pašvaldība var piešķirt tikai likumā “Par palīdzību dzīvokļa jautājuma risināšanā” noteiktajā kārtībā. Pašvaldība nevar vīramātei piešķirt atsevišķu dzīvokli tikai tāpēc, ka vedekla tā vēlas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atgādināsim arī, ka mazbērni nevar veco kundzi atstāt bez palīdzības. Civillikuma 188. pantā teikts, ka pienākums apgādāt vecākus un vajadzības gadījumā arī vecvecākus gulstas uz visiem bērniem līdzīgās daļās. Mazbērniem jāapgādā katrs no vecvecākiem, ja to nevar viņa laulātais un bērni.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.