Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

“Ja NATO pasaka, ka labāk tā nedarīt, krieviem vajadzētu ieklausīties!” Rajevs par nopietnu brīdinājumu 0

Eiropas Savienības un NATO līderi ir izteikušies, ja gadījumā Krievija izlems par labu atomieročiem, ķīmiskajiem ieročiem, būs ļoti asa reakcija. Kas slēpjas zem šiem vārdiem?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Vai šādā scenārijā NATO iesaistīsies Krievijas uzsāktajā karā?

“Es domāju, ka tas ir tāds pēdējais ķīniešu brīdinājums, jo jāatceras, ka mēs visu laiku runājam par lielo krievu armiju, par viņu ieročiem, bet nevajag aizmirst, ka NATO ir daudz spēcīgāka un daudz modernāka armija, daudz modernāki gaisa spēki un daudz modernāka flote.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ir arī kodolieroči, kuri kā minimums ir līdzvērtīgi Krievijas armijas, tāpēc ir jāsaprot, ka ar NATO nevar spēlēties.

Ja NATO pasaka, ka labāk tādas lietas nedarīt, krieviem vajadzētu ieklausīties, jo tas ir ļoti nopietns brīdinājums un es ceru, ka tas tiks izteikts pietiekoši stingrā formā,” TV24 Speciālizlaidumā stāsta militārais analītiķis, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rezerves pulkvedis Igors Rajevs.

Jau ziņots, ka NATO ir aktivizējusi aizsardzību pret ķīmiskajiem ieročiem un atomieročiem, pieaugot bažām, ka Krievija varētu ķerties pie šādu ieroču izmantošanas Ukrainā, ceturtdien paziņojis alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Pēc NATO samita Briselē viņš paziņoja, ka 30 alianses valstu līderi vienojušies nosūtīt Ukrainai aizsardzības aprīkojumu un medicīnas preces, kā arī palīdzēt apmācīt ukraiņus piesārņojuma novēršanā un krīzes vadībā.

“Mēs īstenojam pasākumus gan Ukrainas atbalstam, gan savai aizsardzībai,” norādīja Stoltenbergs.

NATO bažījas, ka Krievija var mēģināt radīt ieganstu šādu ieroču izmantošanai karā, piemēram, apsūdzot Ukrainu vai citas valstis, ka tās izstrādā Ukrainā ķīmiskos vai bioloģiskos ieročus, sacīja Stoltenbergs.

Jautāts, kā šie aizsardzības elementi pasargās NATO valstis, avots no militārā sektora ziņu aģentūrai DPA atklāja, ka tiks dots rīkojums būt augstā gatavībā bataljona lieluma spēkiem, kurus veido aptuveni 400 karavīri, kas apmācīti novērst ķīmisko, bioloģisko un radioaktīvo ieroču, kā arī atomieroču uzbrukumus un rīkoties šādu uzbrukumu gadījumā.

SAISTĪTIE RAKSTI