Ja mīlas kuģis dreifē. Vairāk par erektilo disfunkciju 1
Statistikai nav precīzas atbildes, cik daudziem vīriešiem ir seksuālas problēmas, jo jēdziena erektilā disfunkcija vērtējums katram ir subjektīvs. Vien ārsti erekcijas traucējumus formulē precīzāk.
Vēlmes un iespējas
Erektilā disfunkcija ir nespēja veikt kvalitatīvu dzimumaktu, kas apmierinātu abas puses. Taču, ja šķiet, ka mīlas kuģis dreifē un tā burās nepūš pat niecīga brīze, vēl nav iemesla krist panikā! Paretam erekcijas problēmas var rasties ikvienam, un pat pilnīgi veselam vīrietim nav simtprocentīgas veiksmes garantijas dzimumdzīvē.
Erekcija rodas, kad smadzenēm sūtītais uzbudinājuma signāls liek atslābt dzimumlocekļa artērijām. Asiņu pieplūdums daudzkārt palielinās, un dzimumloceklis piebriest. Ja smadzenes nesūta pareizos impulsus vai asinsvadi uz tiem atbilstīgi nereaģē, erekcija zūd vai vispār neiestājas. Šā procesa veiksmīgai norisei ir ne mazums fizisku (pārkāpta alkohola patēriņa robeža, zāļu blakusiedarbība u.c.) un psiholoģisku (nedrošība, šaubas, dusmas, stress u.c.) iemeslu.
Ja neveiksmes atkārtojas un kļūst par ierastu parādību sešus mēnešus vai ilgāk, iespējams, sākumā ir vērts vismaz pārskatīt attieksmi pret intīmajām attiecībām, savu partneri un kaut ko mainīt ierastajā dzīvē. Dažkārt vīrieši (īpaši virs 60 gadiem) par vienu no erekcijas problēmas risinājumiem izvēlas pilnīgu izvairīšanos no tuvības un par labākajām zālēm uzskata samierināšanos ar problēmu. Citi, piedzīvojot erekcijas traucējumus, meklē jaunu partneri.
– Visbiežāk tas notiek, ja ar esošo partneri piedzīvotas nopietnas nesaskaņas un viņa nevēlas risināt intīmās dzīves problēmas, vai arī vīrietim nav pastāvīgas partneres. Jāpiebilst gan, ka partneres maiņa ne vienmēr atrisina situāciju, – novērojumus pauž urologs Linards Rēdmanis.
Erektilās disfunkcijas problēmas var parādīties jebkurā vecumā – gan jauniešiem, gan kungiem pusmūžā. Protams, līdz ar vecumu veselības traucējumu, kas ietekmē arī dzimumdzīves kvalitāti, kļūst arvien vairāk, taču Linards Rēdmanis novērojis, ka par erekcijas grūtībām pēdējos gados sūdzas ne tikai pusmūža, bet arī 20–30 gadu veci vīrieši. Viņi ar erektilo disfunkciju vairākumā gadījumu sastopas stresa, uzdzīves vai partneru maiņas dēļ.