Ja mēs negribam brist ikdienā pa atkritumiem… Pētnieks skaidro, ko, viņaprāt, cilvēki saprot ar jēdzienu “videi draudzīgs” 6

Videi draudzīgs – lai gan šāds apzīmējums šķietami apzīmē, kādas lietas īpašības attiecībā pret vidi, tomēr nenoliegsim, ka reizēm primāri domājam par to, cik šādas īpašības ir vērtīgas attiecībā pret katru no mums. Šādu domu TV24 raidījumā “RītdienasES” izteicis arī elektronikas un datorzinātnes institūta pētnieks Krišjānis Nesenbergs.

Reklāma
Reklāma
Atrasts ceturtā Pabrades poligonā pazudušā kareivja ķermenis: viņš neatradās purvā 80
Kāpēc amerikāņu karavīri brauca tur, kur nedrīkstēja? Izskan aizdomīga versija
Kokteilis
Latviešu daiļavu TOP 10: sievietes, kuru šarms neatstāja vienaldzīgu pat mākslīgo intelektu
Lasīt citas ziņas

“Kopumā jau ar to vides draudzīgumu ir tā, ka, lai kā mums negribētos, pašai videi jau vienalga. Cilvēku izdzīvošanai draudzīgs ir tas, kas mūs interesē,” raidījumā uzsver pētnieks.

“Mēs, protams, varam mierīgi pārtaisīt vidi savādāk, viņai nebūs ne labāk, ne sliktāk, bet ja mums pašiem būs grūti dzīvot, tad nebūs labi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Attiecīgi, tad jau tas videi draudzīgais lielā mērā ir ar mūsu ilgtermiņa mērķiem saistīts. Ja mēs gribam dzīvot pienācīgā temperatūrā, mēs gribam nebrist ikdienā pa atkritumiem, tas tad arī ir tas videi draudzīgais.”

K. Nesenbergs norāda, ka tajā pašā laikā viņš noteikti gribētu arī domāt, ka tas, kā mēs kopumā kā sabiedrība skatāmies uz terminu “videi draudzīgs”, ir pārspīlēti mazās jomās, kur šķiet, ka nu mēs katrs visu darīsim, savukārt, citas lielās jomas izliekamies neredzam, jo tajās ir grūtāk kaut ko darīt.

Raidījumu “RītdienasES” TV24 skaties katru pirmdienu plkst.20.00.

Visu raidījumu “RītdienasES” skaties šeit.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.