Ja mērķis ir pasargāt cilvēkus no saslimšanas, kāpēc skolās auduma maskas joprojām ir atļautas? 101
No 25. janvāra sabiedriskās vietās atļauts valkāt tikai medicīniskās sejas maskas vai respiratorus ar augstu drošības pakāpi. Tomēr šim noteikumam ir arī izņēmumi – izglītības iestādes, kurās darbinieki un izglītojamie var turpināt izmantot iepriekš centralizēti iegādātās un izsniegtās nemedicīniskās jeb auduma sejas maskas.
“Ņemot vērā, ka vīruss tik ātri izplatās bērnu starpā, vai tas ir pareizs lēmums? Vai tas pasargās mūsu bērnus?” kāda TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītāja uztraukusies par šo izņēmumu.
“Lēmums bija saistīts lielā mērā ar ekonomiskiem apstākļiem,” skaidro Rūdolfs Kalvāns, Latvijas izglītības vadītāju asociācijas valdes priekšsēdētājs, Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors.
Šīs auduma maskas skolām ir iepirktas, piegādātas un izdalītas, un tām ir arī vēl rezerve, kas, viņa vārdiem sakot, ir “sausi ekonomiski jeb saimnieciski nacionāli”.
No otras puses – tādā FFP2 maskā ilgstoši ir grūti gan runāt, gan arī pārējiem saprast.
Viņš norāda, ka filtrācijas atšķirība respiratoram un auduma sejas maskai ir 5% – attiecīgi 95% pret 90%. “Vai tiešām tie 5% ir manis nosaukto blakņu un neērtību, arī pedagogam tā jau daudz neērtību, vērti?” Kalvāns uzsver.