Ar un bez amonjaka 0
Ja uz iepakojuma rakstīts “bez amonjaka”, vai tas nozīmē, ka krāsa ir saudzējošāka? – Amonjaks palīdz krāsai darboties. Krāsas sastāvā ir dažādi šā komponenta procenti. Ja amonjaka nav, tad aktīvāka ir citu krāsas sastāvdaļu iedarbība, – skaidro friziermeistare. – Būtiska nozīme ir matu struktūrai, veselībai un sirmumam, pigmentam, ko satur mati, tam, kāda ir ūdens, kurā mazgā matus, kvalitāte. Krāsošanas rezultātu ietekmē dažādi apstākļi.
Ko darīt, ja krāsa jau ieziesta matos, bet rodas diskomforta sajūta: galvas āda knieš, sūrst, gribas ar visiem pieciem pirkstiem mesties matos un kasīt?
Speciāliste norāda, ka gandrīz jebkura krāsa darbojas kopā ar oksidantu, kura stipruma pakāpe var būt no 1,5 līdz 13,5 procentiem. To lieto atkarībā no krāsas iedarbības intensitātes. Sastāvā esošais peroksīds izraisa niezi, kņudināšanu un pat dedzinošu sajūtu. Izteiktāk tas ir gaišo toņu krāsošanas procesā. – Katram cilvēkam ir savs sāpju un jutības līmenis. Kasīt vai skrāpēt noteikti neiesaku, jo tādējādi var savainot ādu. Ja grūti paciest, mazgājiet nost krāsu un meklējiet citas firmas izstrādājumu, kurā oksidanta procents ir mazāks. Iespējams, preparāts izraisa alerģiju, – brīdina friziere I. Alšāne.