“Ja mamma nelaidīs, bērna pāris ar cisu maisu dejos? Tā ir utopija!” Lībiņa-Egnere atklāj, kad būs skaidrība par dziesmu svētkiem 26
“Šobrīd saslimstība aug, kā var domāt par Skolēnu dziesmu un deju svētkiem? Kaut kā neiet kopā pilnīgi pretēja informācija,” RīgaTV 24 raidījumā “Preses Klubs” jautā kāds skatītājs.
“Es uzreiz varu teikt, ka es neatbalstu tādu sasteigtu lēmumu pieņemšanu, jā, mums par katru cenu nepieciešami svētki, tāpēc, ka pagājušajā gadā nebija un tāpēc mēs šogad taisīsim un apgūsim dažādas summas, kas tam rezervētas,” saka Inese Lībiņa-Egnere, 13. Saeimas deputāte, Saeimas priekšsēdētājas biedre.
Viņa dalās arī personīgajā pieredzē kā daudzi latvieši dziesmu un deju svētkos viņa ir gan dejojuši, gan dziedājusi.
“Es ļoti augstu vērtēju šo mūsu svarīgo tradīciju, bet, manuprāt, tas ir utopiski domāt, ka vecākiem brīvprātīgi jautājot, vai bērniņš var vai nevar piedalīties šajos svētkos, tas tiešām būs brīvprātīgi, jo kurš koris tad nepilnā sastāvā spēj izdziedāt repertuāru, nemaz nedomājot, ka ir meiteņu un puišu, bet arī pirmās, otrās un trešās balsis un kā tad dejotāji bez pāra dejos, ar cisu maisu griezīs polku?” viņa jautā.
“Ir jauki domāt, ka mēs digitalizēti novados sasauksimies un dejosim attālināti, bet es tā īsti līdz galam nesaprotu,” deputāte atzīst.
Kad ir pēdējais brīdis, kad šis lēmums “būt vai nebūt svētkiem” ir jāpieņem?
Trešdien, 21. aprīlī Ministru kabineta sēdē ir pieņemts lēmums, ka Izglītības un zinātnes ministrija līdz maija beigām ziņos, kā viņi redz šos netradicionālos dziesmu svētkus.
“Manuprāt, tā ir mazliet tāda kacināšana, jo ne tie bērni, ne vecāki, pašdarbības kolektīvi un viņu vadītāji nesaprot, vai repretuārs ir jāgatavo, tas jau netop vienā naktī!” Lībiņa-Egnere saka.