Foto: Panthermedia/Scanpix/LETA

Ja lietots puslitrs stiprā alkohola, tad diennakti nedrīkst sēsties pie stūres, brīdina narkoloģe 45

Kāda ir alkohola iedarbība uz organismu – kad tas sāk iedarboties un kad tas pazūd, kad var atkal sēsties pie stūres? Ir veikti virkne pētījumu par šo lietu, secināts, ka pat pie nelielām promilēm izmainās cilvēku uzvedība un reakcijas ātrums, uztvere, gaismas reakcijas, tā TV24 raidījumā “Cilvēks. Ceļš. Drošība” atzina Astrīda Stirna, VSIA “Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs” Narkoloģijas palīdzības dienesta vadītāja.

Reklāma
Reklāma
“Tikai klusē” – Zalužnijs atklāj, ka viena no NATO dalībvalstīm lūgusi slēpt informāciju par Krievijas droniem tās teritorijā
Kokteilis
Trampa pavāri “tiek izdancināti godam”. Baltā nama virtuves aizkulises un ko labprāt iekož ASV prezidents
TV24
“Tie bērni, kas negrib bērnus, ir mūsu bērni!” Rubenis nosauc patieso demogrāfijas krīzes iemeslu – un tā nav nauda
Lasīt citas ziņas

Pierādīts, ka vienas minūtes laikā, esot pie stūres, ir jāpieņem ap 100 lēmumu, reakcijas ātrums un lēmumu pieņemšanas ātrums tāpēc ir būtisks. Ja izmaiņas jau ir pie nelielam promilēm, tad kā ir pie augstākām, vaicā Stirna.

Ja jautājums ir par to, cik drīkst izdzert un droši sēsties pie stūres, tad tādas rekomendācijas nevienam dot nevar, jo tādas drošas devas nemaz nav, īpaši jauniem cilvēkiem, kas vēl nav uzsākuši alkohola lietošanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēdējie uzskati no PVO vēsta, ka drošu devu nav. “Protams, ir svarīgs arī organisms, cik tas ātri pārstrādā alkoholu, tomēr arī par šo nav rekomendāciju, loģiski! Viss ir individuāli – gan no dzēriena veida, gan vecuma, gan svara, gan dzimuma, gan no apēstā.”

Ja ir svinēts un lietots alkohols, skaidrs ir viens, – ir jāietur pauze pirms atkal sēsties pie stūres. Ja lietots pustlirs stiprā alkohola, tad diennakti vismaz būtu jāatturas no sēšanās pie stūres, skarbi norāda speciāliste.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.