Foto – Shutterstock

Ja lidinies fantāziju pasaulē, palīdz sakņaugi un ūdens peldes. Kā līdzsvarot katru no stihijām sevī 0

Nu jau vairs nav noslēpums, ka stihijas (Ēteris, Zeme, Ūdens, Gaiss un Uguns) visnotaļ spēcīgi iesaistās mūsu organisma procesos un ietekmē pašsajūtu. Lai nostiprinātu gan fizisko, gan emocionālo veselību, ājurvēdas medicīnas ārste Guna Vilka dalās zināšanās, kā šos elementus līdzsvarot, tādējādi jūtoties pēc iespējas harmoniskāk un labāk.

Reklāma
Reklāma

Jā, to spējam arī mēs paši!

Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Ēteris – elements, kas ļauj mums savienoties ar Dievu. Tas ir telpas princips Kosmosā. Kad tā ir par daudz, cilvēkam ir ļoti grūti būt šeit un tagad, viņš lidinās savā domu un fantāziju pasaulē, nespēj koncentrēties. Šeit līdzsvaram nepieciešams Zemes un Ūdens elements – sakņaugi, darbs ar zemi, ūdens peldes un citas šāda veida darbības. Toties, kad Ētera ir par maz, cilvēks ir ļoti kritisks un pārmērīgi racionāls, nespēj saprast apkārtējos cilvēkus. Lai pavairotu Ētera elementu, noder visa veida rūgtās garšas, ēteriskās eļļas, atrašanās plašumā, piemēram – pie jūras. Protams, arī meditācija.

Gaiss – palīdz mums būt ātriem, palīdz ķermenim veikt visas pārvietošanās kustības. Tāpēc tas, kuram būs daudz Gaisa, ātri runās, žestikulēs un ātri ēdīs. Viss notiks strauji. Vislabākā terapija šeit ir apstāšanās, iemācīšanās darīt lietas lēni. Tāpat palīdz viss, kas vairo Zemes un Ūdens elementu – salda un sāļa garša, sakņaugi, ēteriskās eļļas un tējas no saknēm. Savukārt, kad Gaisa ir par maz, cilvēkam viss notiek lēni un apātiski, nav dzinuļa kustēties un veikt ikdienas darbības. Tad noder rūgtā un asā garša, kā arī kustības svaigā gaisā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zemes elements – dod stabilitāti un laimi, apmierinājumu ar sevi. Kad Zemes elementa ir par maz, ķermenis ir viegls, pietrūkst stabilitātes un racionālas pieejas dzīvei. Šādā gadījumā palīdz darbs ar zemi, stādīšana un ravēšana, sakņaugu ēšana, būšana pie dabas. Kad Zemes elementa ir par daudz, bieži veidojas liekais svars, arī onkoloģiskās slimības. Cilvēks ir neelastīgs savos uzskatos. Šeit palīdz viss, kas ir viegls un gaisīgs. Jāvairo Gaisa un Ētera, dažkārt arī Uguns elements.

Ūdens elements – ļauj mums pielāgoties, plūst pa dzīves straumi un būt tīriem. Kad Ūdens elementa ir par maz, mūsos trūkst elastības un spēja pielāgoties situācijām. Vislabākais veids, ko piedāvā ājurvēda, ir – dzert karstu ūdeni, jo tad šis ūdens satur arī Uguns elementu, tādējādi spēj labāk uzsūkties ķermenī. Kad Ūdens elementa ir par daudz, sekas var izpausties kā tūska un emociju pārbagātība. Te palīdz plūstoša ūdens vērošana, kā arī dažādi urīndzenošie augi.

Uguns – šis karstais elements dod enerģiju, dinamiku un spēju rīkoties. Tāpēc, ja pietrūkst Uguns, cilvēks parasti ieņem upura lomu, tam nav spēka un motivācijas dzīvot. Uguni vairo, pirmkārt, jau pārtika – gan uz uguns gatavota, gan asas garšvielas, gan skābeni augi. Ja Uguns ir pārāk daudz, cilvēks paliek agresīvs, nevaldāms, kritisks, greizsirdīgs. Šīs sajūtas vislabāk mazina rūgtā un saldā garša, atvēsinoši ēdieni un istabas temperatūras dzērieni.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.