Ja krievi saņems Irānas raķetes, tad Ukrainai tas būs izaicinājums 55
“Ja krievi saņems Irānas raķetes, tad Ukrainai tas būs izaicinājums,” TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” atzina NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš.
Ukrainas Drošības dienesta pretizlūkošana ziņo, ka pagaidām nav pierādījumu par Irānas raķešu pielietošanu Ukrainā, bet viņi uzsver, ja tiešām krievi saņems šīs raķetes, tad tas būs izaicinājums Ukrainas pretgaisa aizsardzībai, jo nav zināms, vai ukraiņu rīcībā esošie līdzekļi spēs ar tām tikt galā.
Slaidiņš pastāsta, ka Irāna gaida no Krievijas daudz izdevīgāku piedāvājumu: “Tas ir iemesls, kāpēc viņi šobrīd vēl nedod šīs raķetes.”
Viņš norāda, ka Irāna no Krievijas prasījusi SU-35 – jaunākās lidmašīnas, bet izskatās, ka krievi pašlaik sankciju iespaidā nevar palielināt šo iznīcinātāju ražošanas kapacitāti. Turklāt tās viņiem ir vajadzīgas pašiem.
Jau vēstīts, ka Irāna un Krievija veic sarunas par bezpilota lidaparātu un ballistisko raķešu “Fateh-110” un “Zolfaghar” piegādēm, jaunākajā ziņojumā vēstīja ASV domnīca “Kara izpētes institūts”. Krievija jau iepriekš saņēmusi no Irānas dažādu ieroču, tostarp artilērijas lādiņu un raķešu paraugus, kas piedāvāti pirms to iegādes.
Šā gada 18. oktobrī beidzas pret Irānu vērstās ANO Drošības padomes rezolūcijas termiņš. Šī rezolūcija liedz Irānai tirgot raķetes, kuru darbības rādiuss pārsniedz 300 kilometrus.
“Fateh-110” un “Zolfaghar” ir operatīvi taktiskās ballistiskās raķetes. Tās spēj trāpīt mērķiem 300 līdz 700 kilometru attālumā.