Foto-Stock.hxcng

Ja iekodusi indīga čūska 0

Vienīgā indīgā čūska Latvijā ir odze, un nereti gadās, ka, sastopot šo rāpuli, cilvēki tiek sakosti. Toksikologs Roberts Stašinskis iesaka, ko darīt, ja gadījusies nelaime.

Reklāma
Reklāma

 

Pats svarīgākais ir pilnīgs miers.

VIDEO. Tramps nomaina Ovālā kabineta galdu dažas dienas pēc tam, kad Īlona Maska dēls iemūžināts uz tā atstājam “dāvanu” 5
RAKSTA REDAKTORS
krāpnieki zina, kur meklēt cilvēkus ar vairākiem tūkstošiem kontā – vai banku dati kaut kur noplūst? Atbild eksperti
Dabiski palīgi asinsspiediena kontrolei: 5 sēklas, ka noteikti jāiekļauj uzturā
Lasīt citas ziņas

Nedrīkst nedz izsūkt indi, ne griezt brūci, lai indi izspiestu, kā to varbūt esam redzējuši Holivudas filmās, jo tas tikai pasliktinās stāvokli. Tā vietā vajadzētu izsaukt ātro palīdzību un, kamēr tā ierodas, nogulties uz zemes.Ja tomēr jātiek līdz ceļam, cietušajai rokai vai kājai jācenšas nodrošināt nekustīgumu.

Indes izplatības ātrumu nosaka vairāki faktori, piemēram, tās daudzums un koduma vieta. Dzēliens sejā vai kaklā var izraisīt ātrākus un nopietnākus veselības traucējumus. Ir cilvēki, kuriem simptomi parādās jau pēc dažām minūtēm, bet citiem tie vispār nerodas. Par indīgas čūskas kodumu liecina slikta dūša, vemšana, caureja, elpošanas un sirdsdarbības traucējumi. Savukārt cietusī vieta parasti ir pietūkusi, ar mainītu ādas krāsu. Raksturīgi, ka tūska turpina progresēt vēl trīs četras dienas pēc dzēliena.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.