Artis Pabriks.
Artis Pabriks.
Foto: LETA

“Ja godīgi, mani Krievijas reakcija neinteresē.” Pabriks komentē ierosinājumu par pastāvīgu NATO spēku klātbūtni Latvijā 0

Kā jūs saredzat Krievijas reakciju uz pastāvīgu militāro NATO bāzi Latvijā? – TV24 raidījuma “Uz līnijas” vadītājs uzdeva jautājumu aizsardzības ministram Artim Pabrikam.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

“Ja godīgi, mani Krievijas reakcija neinteresē,” īsu un tiešu atbildi sniedza Pabriks. Šajā gadījumā viņa uzdevums ir panākt, lai Latvijas teritorija ir maksimāli aizsargāta.

Ir pilnīgi skaidrs, ka Krievijai varētu būt negatīva reakcija, jo, pēc viņa teiktā, Krievijas pašreizējo vadītāju galvenais mērķis ir demilitarizēt visas savas kaimiņvalstis ar iemeslu “lai tad, kad viņiem sagribas, viņi šeit varētu pastaigāties”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tādu situāciju mēs nepieļausim!” pārliecību pauž aizsardzības ministrs.

Viņš arī piebilst, ka, runājot par Krievijas demagogiem, kurus šeit it kā kāds apdraud, vislabākais veids, kā garantēt Krievijas drošību, ir demilitarizēties pašai Krievijai, un tajā brīdī arī neviena valsts negribēs stāties NATO, jo neizjutīs draudus no Krievijas.

Jau vēstīts, ka, ņemot vērā Krievijas iebrukumu Ukrainā, NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs ierosinājis pastāvīgu NATO spēku klātbūtni Austrumeiropā, trešdien ziņu aģentūrai DPA atklājuši vairāki avoti.

Diplomāti neatklāja plašāku informāciju par šo ierosinājumu, bet uzsvēra, ka Krievija nevar gaidīt no NATO savulaik labā ticībā izteikto nodomu ievērošanu, jo iebrukums Ukrainā ir pilnībā mainījis drošības situāciju Eiropā.

1997.gadā slēdzot līgums par NATO un Krievijas savstarpējām attiecībām, alianse deklarēja, ka tolaik pastāvošajos drošības apstākļos tā neplānojot jaunu militāro kontingentu pastāvīgu izvietošanu jaunajās dalībvalstīs Austrumeiropā.

NATO arī deklarēja, ka tai nav plānu izvietot šajās dalībvalstīs kodolieročus.

Turklāt šī labo nodomu deklarācija nekādā veidā nav interpretējama kā kādas tiesiskas saistības, kuras NATO būtu uzņēmusies Maskavas priekšā.

Stoltenbergs ar ierosinājumu par pastāvīgu NATO spēku klātbūtni Austrumeiropā nāca klajā NATO dalībvalstu aizsardzības ministru sanāksmē Briselē.

SAISTĪTIE RAKSTI