Ja esat ar mieru kļūt par audžuģimeni, jums pienākas finansiāls atbalsts. Uzziniet, kāds! 0
Mūsu bērni ir izauguši, viņiem jau ir savas ģimenes, tāpēc abi esam aizdomājušies par viena vai pat vairāku audžubērnu uzņemšanu ģimenē. Dzīvojam privātmājā, tāpēc vietas pietiks, taču baidāmies, ka ar finanšu līdzekļiem var nebūt tik labi. Vai varam cerēt uz pašvaldības palīdzību? DACE UN AIVARS RĪGĀ
Rīgas domes saistošie noteikumi Nr. 32 “Par Rīgas pilsētas pašvaldības palīdzību audžuģimenei” paredz, ka Rīgas pilsētas pašvaldība katra bērna uzturam audžuģimenē mēnesī piešķir pabalstu 75% apmērā no Latvijas Republikā noteiktās minimālās mēneša darba algas (patlaban – 277,50 eiro). Šo pabalstu piešķir un aprēķina, sākot ar dienu, kad bērns ievietots audžuģimenē, līdz dienai, kad bērns no šīs ģimenes tiek izņemts vai sasniedz pilngadību. Par nepilnu mēnesi pabalsta apmērs bērna uzturam tiek aprēķināts proporcionāli dienu skaitam. Pabalstu par kārtējo mēnesi izmaksā līdz 25. datumam.
Pabalsts apģērba un mīkstā inventāra (piemēram, gultas matraču, segu, spilvenu) iegādei kopumā ir 163,63 eiro gadā. Sociālais dienests, audžuģimeni apsekojot mājās, izvērtē situāciju un šāda pabalsta nepieciešamību atbilstīgi bērna vajadzībām.
Rīgas pilsētas pašvaldības atlīdzība par audžuģimenes pienākumu pildīšanu ir 213,43 eiro mēnesī. Par nepilnu mēnesi atlīdzība tāpat tiek piešķirta proporcionāli dienu skaitam. Tiesības saņemt Rīgas pilsētas pašvaldības atlīdzību par audžuģimenes pienākumu pildīšanu ir ģimenēm vai personām, kuras ieguvušas audžuģimenes statusu, dzīvo un ir deklarējušas dzīvesvietu Rīgā, ģimenes aprūpē atrodas kāds ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu ievietots bērns un ģimenē kopā nav vairāk par desmit nepilngadīgiem bērniem (to skaitā bioloģiskie, aizbildnībā esošie, adoptētie, audžubērni).
UZZIŅA
Ja bērns pārtrauc uzturēties audžuģimenē, par Rīgas pilsētas pašvaldības līdzekļiem iegādātais apģērbs, apavi, rotaļlietas, mīkstais inventārs, kā arī personiskās mantas, ko bērns paņēmis līdzi no iepriekšējās dzīvesvietas, paliek viņa lietošanā.
KONSULTĒJUSI JURISTE KRISTĪNE KRĒSLIŅA