Ja draugs ir cittautietis 0
“Pirms diviem gadiem aizbraucu peļņā uz Angliju. Strādāju fiziski smagu darbu un nebija pat domas par attiecību veidošanu. Taču pirms pusgada iepazinos ar marokāņu vīrieti. Viņš man visai drīz atzinās mīlestībā un sāka runāt par precēšanos. Draugs arī pauda savu vēlmi pēc mūsu kopīgā bērna.
Man jau arī radušās pret viņu jūtas, taču ar prātu saprotu, ka šīm attiecībām vajadzētu likt punktu. Nezinu, vai visiem marokāņiem, bet manam draugam ir visai dīvaina attieksme pret sievieti. Viņš pieprasa no manis pakļaušanos, es nedrīkstu runāt pretī. Draugs grib, lai braucu līdzi uz Maroku, jo dzīve Anglijā viņam apnikusi. Taču es to nevēlos. Sakiet, ko darīt? Bet varbūt viņš ir mans liktenīgais vīrietis?”
Tā vaicā Signe. Kā viņai rīkoties, iesaka psihiatre un psihoterapeite Lada Stoligvo.
– Pirmais, ko varu ieteikt, nesteigties un šobrīd dzīvē neko nemainīt. Dodiet sev laiku, lai pieņemtu lēmumu. Nevajag steigties ar precēšanos un īpaši ar bērna ieņemšanu.
Nevar vispārināt un vērtēt cilvēku pēc izcelsmes zemes un tautības. Ja jums kaut kas nepatīk attiecībās, intuitīvi jūtat, ka nevarēsiet sadzīvot, tas nav saistīts ar drauga tautību. Šeit ir runa tikai par savstarpējām attiecībām.
Protams, katrai tautai ir sava mentalitāte un tradīcijas, bet, ja jums jau tagad ir bažas braukt uz Maroku, tad ļoti iespējams, ka būs grūti tur iedzīvoties.
Secinu, ka šīs attiecī bas arī tagad nav harmoniskas. Bērns noteikti neatrisinās savstarpējās nesaskaņas. Radīsies jauni sarežģījumi, tostarp juridiska rakstura.
Tāpēc, pirms ko darāt, ieteiktu konsultēties ar juristiem un iepazīties ar likumdošanu, kāda tā ir Marokā. Taču, ja patlaban nav sapratnes, tad laika gaitā tā noteikti neradīsies.