Gan ūdens, gan elektriskos dvieļu žāvētājus var pieskaņot vannas istabas interjeram, to dizains kļuvis daudzveidīgs.
Gan ūdens, gan elektriskos dvieļu žāvētājus var pieskaņot vannas istabas interjeram, to dizains kļuvis daudzveidīgs.
Foto – Shutterstock

Ja cita nav, vannas istabā noderēs elektriskais dvieļu žāvētājs. Padomi tā izvēlē 0

Vannas istabā lielākoties ir mitrāks gaiss nekā citās telpās. Līdz ar to rudens drēgnums šeit piezogas vis­ātrāk. Agrāk celtajos namos sanitārajos mezglos izvietoja siltā ūdens caurules, kas darbojas kā savdabīgs sildelements, bet, ja tādu nav un telpa netiek apkurināta, mitruma problēmu var palīdzēt risināt elektriskais dvieļu žāvētājs. Tas veicina ātrāku mitruma izgarošanu, novērš kondensāta rašanos un uztur telpā pastāvīgu temperatūru, kā arī kalpo kā pakaramais un dvieļu žāvētājs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Lasīt citas ziņas

Elektrisko žāvētāju atšķirībā no žāvētāja, kas pieslēgts pie karstā ūdens sistēmas, iespējams ierīkot jebkurā telpā. Tā izvietojums nav jāpieskaņo ūdensvada sistēmas pievadiem un nav jābaidās par ūdens noplūdēm. Elektroenerģijas patēriņš atkarībā no ierīces lieluma un veida ir no 25 līdz 100 W. Nopērkami arī sildītāji, kuriem iespējams temperatūru regulēt un pat ieprogrammēt 30 līdz 70 °C robežās. Tiem, kuru vannas istabās ir siltā ūdens caurule – radiators, kas vasaras sezonā tiek atslēgts, piemērots ir kompleksais žāvētāja modelis, kas darbojas gan ar silto ūdeni, gan ar elektrību.

Dvieļu žāvētāju var pieslēgt gan pie rozetes, gan slēptā veidā iebūvējot vadu sienā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Elektriskos dvieļu žāvētājus izgatavo no melnā metāla, nerūsējošā tērauda un vara. Izstrādājumi no melnā metāla ir vislētākie un visvairāk pakļauti korozijai. Nerūsējošais tērauds kalpo ilgāk, savukārt varš ir visizturīgākais (arī visdārgākais). Lielākoties sildītāji pieejami arī ar krāsas pārklājumu – tradicionāli ar baltu vai bēšu, bet iespējami arī dārgāki, pēc pasūtījuma veidoti modeļi dažādās krāsās.

Montēšanai pie sienas elektriskie žāvētāji ar izliekumiem ir universāli: tos var montēt kā no labās, tā arī no kreisās puses ar kronšteiniem. Liekot divus kronšteinus – nefiksējot priekšējo daļu, sildītāju var grozīt. Foto – Vivanta Volkova

Sildītāji var būt gan stacionāri, gan grozāmi. Visierastākie ir cauruļveida sildītāji. Tie nopērkami gan kā kāpnītes, gan kā izlocīta čūska dažādās konfigurācijās. Izvēloties šādus sildītājus, galvenais pievērst uzmanību sildītāja kopējam izmēram un attālumam starp cauruļu ribām. Ja sildītājs ir stacionārs, tam labi jāiederas pie konkrētās sienas, bet, ja tas ir grozāms, pietiekami daudz brīvai platībai jābūt arī ap to, lai, sildītāju pagrozot, tas neatdurtos, piemēram, pret skapīti, duškabīni vai boileru utt.

Bieži vien pircējs kļūdās, izvēloties sildītāju ar iespējami vairākām ribām, bet neizvērtējot attālumu starp tām. Tikai vēlāk izrādās, ka uz sildītāja iespējams izvietot vien divus dvieļus, jo atstarpe starp ribām tikai divās vietās ir pietiekami plata, lai dvieli izlocītu starp tām.

Nopērkami arī žāvētāji ar īpašu dizainu, kas vannas istabas interjeru padarīs interesantāku. Jaunākās paaudzes sildītāji tiek veidoti kā sildāmie paneļi dažādās formās un krāsās, pieejami pat manekenveida sildītāji halātiem, bet pavisam ekskluzīvs risinājums ir stikla starpsiena, kurā iestrādāts sildelements.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.