“Ja cilvēks mīl Latviju, viņam ir ko teikt, tā patiesi un no sirds!” Zigmars Liepiņš par patriotismu mūzikā un mākslā 0

18. novembris, protams, arī mākslā un mūzikā patriotisms spēlē lielu lomu, mums ir tik daudz darbu, kas cildina un stāsta Latvijas stāstu un vēstures līkločus. Savu ieguvumu devis arī komponists Zigmars Liepiņš. Kā zināms, 1988. gadā Liepiņš sarakstījis rokoperu “Lāčplēsis” divos cēlienos. Vai šādus darbus veidot ir grūti?

Reklāma
Reklāma
TESTS. Tikai īsts latvietis uz šiem 10 vienkāršajiem jautājumiem spēs pareizi atbildēt 1 minūtes laikā. Vai tev izdosies?
Latviešu sieviete, ņemot ārā naudu no bankomāta, piedzīvo izbīli… Kas viņu nobiedēja? 1
Bijušais Ziemeļkorejas karavīrs: “Kad ziemeļkorejieši sapratīs, ka krievi viņus uzskata par vienreizlietojamiem, viņi metīsies bēgt”
Lasīt citas ziņas

“Nē, tā vienkārši ir sirdslieta. Tur nav runa par darbu, ja šis cilvēks mīl Latviju, viņam ir ko par šo zemi teikt, ja viņam tas ir patiesi īsti no sirds nācis, tad par grūtību tur nevar būt nekādas runas,” TV24 raidījumā “Dienas personība” viņš atbild.

Sliktā daļa sākas tad, kad patriotisku sāk izmantot komerciālos nolūkos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas proklamēšanas gadadienā, 18.novembrī, aizsardzības nozare aicina Latvijas iedzīvotājus doties uz 11.novembra krastmalu vērot militāro parādi, kurā piedalīsies gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku karavīri un militārā tehnika, Iekšlietu ministrijas pakļautības dienestu pārstāvji un tehnika, kā arī Jaunsardzes vienības.

Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus piedalīties piemiņas pasākumos un kopīgi atcerēties Latvijas Neatkarības karu, godināt kritušos karavīrus, kā arī kopā ar karavīriem un zemessargiem svinēt Latvijas armijas gūtās uzvaras pirms 105 gadiem. Arī karavīri, zemessargi un jaunsargi aktīvi piedalīsies daudzos Neatkarības kara piemiņas pasākumos Latvijas novados.

Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919.gada 11.novembrī.

Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 3.novembrī un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11.novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Bermontiādes laikā Latvija zaudēja 743 karavīrus, no kuriem 57 bija virsnieki.

Lāčplēša diena ir nozīmīga arī ar to, ka 1919.gada 11.novembrī tika dibināts Latvijas valsts apbalvojums – Lāčplēša Kara ordenis ar devīzi – “Par Latviju”. Lāčplēša Kara ordeni piešķīra Latvijas armijas karavīriem, bijušo latviešu strēlnieku pulku karavīriem, kā arī ārzemniekiem, kuri piedalījās Latvijas Neatkarības karā vai sniedza ieguldījumu un sekmēja Latvijas valsts nodibināšanu. Kopumā ir pasniegti 2146 Lāčplēša Kara ordeņi.

Latvijas Neatkarības karš ilga no 1918.gada 18.novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920.gada 11.augustam, kad tika noslēgts Latvijas – Krievijas miera līgums. 11.augustu Saeima ir noteikusi par Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas dienu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.