Ko darīt vecākam, kuru “mīl vairāk”? 0
Ir grūti būt vecākam, kuru atgrūž, bet vēl sarežģītāk var izrādīties būt tam, kuru “mīl vairāk”. Jums var būt bezpalīdzības sajūta, samulsums un sajūta, it kā jūs rauj uz abām pusēm divi jums mīļi cilvēki.
Lūk, daži padomi jums.
Atbalstiet atgrūsto vecāku
Ir viegli justies zirgā, kad bērns vēršas pēc palīdzības pie jums. Tā vietā, lai piespēlētu viņa noskaņojumam, maziniet viņa atkarību no sevis. Atgādiniet bērnam, ka viņu mīl ļoti daudzi cilvēki, tostarp vecāks, kuru bērns vēlas turēt lielākā distancē.
Parunājiet ar bērnu par kopīgo un īpašo abos vecākos
Palieciet vienatnē ar bērnu bez otra vecāka un sarunā uzsveriet, kas padara otru vecāku īpašu un neatkārtojamu. Pievērsiet uzmanību viņa stiprajām pusēm. Pastāstiet par lietām, kuras jūs abi darāt labi. Vai paprasiet savam bērnam aprakstīt to, kas viņam patīk abos vecākos.
Esiet iejūtīgi pret otra vecāka jūtām
Atcerieties, ka otrs vecāks var ciest no tā, ka jums ir tik ciešas attiecības ar bērnu. Pat ja bērna īpašā attieksme pret jums raisa siltas jūtas, otrā vecākā var krāties skaudība, greizsirdība, frustrācija un sāpes. Nolieciet malā savu lepnumu un dodiet viņiem abiem laiku un vietu, lai viņi atklāti runātu par savām jūtām. Un atcerieties, ka situācija var pavērsties otrādi un atgrūstā vecāka vietā variet attapties jūs pats!
Nobeiguma vietā…
Paldies Dievam, bērni aug. Ar laiku viņu priekšroka kādam vecākam paliks pagātnē un viņi apzināsies, ka var mīlēt katru vecāku savā veidā. Līdz tam, kamēr tas nav noticis, elpojiet dziļi. Atrodiet iekšējos spēka resursus sevī, tā, it kā kāds tuvais un mīļais jums dāvinātu daudz apskāvienu un skūpstu. Un klusiņām pasmaidiet, kad bērns paaicina mīļo tētuku nomainīt netīrās autiņbiksītes.
Avots: imperfectfamilies.com