Foto – Fotolia/ave_mario

Padomi “atgrūstajam” vecākam 0


Mācieties pārvaldīt savas emocijas

Ir normāli izjust visdažādākās emocijas, kad bērns jūs atgrūž. Ir normāli arī bērnam par savām jūtām stāstīt, piemēram, “Man ir skumīgi, kad tu bļauj uz mani – ej prom!””. Taču asaras, dusmu pilnas domas un sāpīgās jūtas labāk daliet ar kādu pieaugušo, nevis bērnu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. 10 visu laiku seksīgāko vīriešu tops – tajā iekļuvis arī visiem labi zināms latviešu dziedātājs
Kam pieder “Putina pils”? Nopludinātie dati atklāj tās patieso īpašnieku
Kokteilis
Karma sāpīgi skars 6 zodiaka zīmes jau novembrī. Nāksies atzīt savas kļūdas!
Lasīt citas ziņas

Pilnveidojiet saikni starp sevi un bērnu

Ja attiecības starp jums kļuvušas nospriegotas, ieteicams veltīt laiku jūsu savstarpējās saiknes stiprināšanai. Ik dienu kvalitatīvi veltiet laiku viens otram. Piedalieties nodarbēs, kas patīk bērnam vai izdomājiet “speciālas” aktivitātes, kas jūs abus priecēs un būs tikai jūsu abu.

Esiet iejūtīgi grūtos brīžos

CITI ŠOBRĪD LASA

Būs brīži, kad otrs vecāks nebūs līdzās un viņš nevarēs steigties palīgā bērnam. Tādos brīžos palīdziet atvasītei pārdzīvot dažādās jūtas, pēc tam mierīgi nosakiet robežas. “Es zinu, ka tu gribētu, lai tētis tev palīdzētu apģērbties. Grūti, kad viņš ir darbā un tēta vietā tev palīdz apģērbties mammīte.”

Pašpikojiet no otra vecāka

To var būt grūti pieņemt, taču nereti no otra vecāka, kuram bērns dod priekšroku, ir, ko pamācīties. Iespējams, dziesmiņas, kuras tētis dzied peldināšanas laikā un kas palīdz tikt galā ar nepatīkamo matu mazgāšanu. Vai smieklīgu spēli, kuru no rītiem mamma spēlē ar bērnu un kas viņu pozitīvi uzlādē. Saglabājiet savu es un tajā pašā laikā paanalizējiet – varbūt kaut ko jūs varat aizņemties no vīra (vai sievas), kādus vecāku ieradumus…

Attiecaties pret sevi labestīgi

Ir viegli sākt īdēt vai sākt šaubīties par to, cik jūs esat laba mamma (tētis), kad jūsu bērns dod priekšroku otram vecākam. Atgādiniet sev, ka tas ir tāds dzīves periods. Ka tieši jūs esat tas vecāks, kurš vajadzīgs jūsu bērnam. Un ka jūsu vērtība nemainās no tā, cik pozitīvi pret jums attiecas bērns. Ja netiekat galā ar negatīvajām jūtām patstāvīgi, pameklējiet speciālista atbalstu.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.