Foto: EPA/SCANPIX/LETA

“Ja baudām ES statusu un privilēģijas, tad arī viendzimuma laulības jāatzīst,” uzskata advokāts Kazačkovs 107

Viendzimuma pāru laulības vai reģistrētas partnerattiecības, kas izveidotas vienā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī, ir jāatzīst arī citās, un likumam pret viendzimuma laulātajiem un partneriem ir jāizturas tāpat kā pret pārējā dzimuma partneriem, rezolūcijā norādījis Eiropas Parlaments (EP). Kā šo informāciju uztver Latvijā?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

“Tas būtiski maina partneru savstarpējās attiecības, jo viņi kļūst par pilntiesīgiem subjektiem civillikumā, viņi faktiski iegūst ģimenes tiesības,” šo rezolūcijā norādīto TV24 raidījumā “Preses klubs” komentē Aleksandrs Kazačkovs, zvērināts advokāts, partijas “Republika” valdes loceklis un līdzdibinātājs.

Ņemot vērā, ka mēs esam ES dalībvalsts, viņaprāt, mums jāpieturas pie kopības Eiropas politikas, tāpēc šis ir jautājums, kas būs jāizlemj un jāpieņem arī Latvijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Man piemīt pragmatiska pieeja visiem jautājumiem. Man dažreiz rada izbrīnu cilvēku reakcija uz atsevišķam lietām, kas saistīta ar Eiropas Parlamenta pieņemtiem lēmumiem. Kāpēc? Tāpēc, ka mēs esam nobalsojuši par to, ka esam Eiropā, mēs iestājāmies NATO un citās starptautiskās organizācijās, mēs ratificējam vairākas konvencijas, līdz ar to mēs baudām ES valsts statusu, privilēģijas, nu tad, ja pieturamies pie kopīgas politikas, pie tās arī jāpieturas šajā jautājumā, cita ceļa nav,” Kazačkovs uzskata.

LA.LV Aptauja

Vai Latvijā būt jāatļauj viendzimuma laulības?

  • Jā, protams, visa veida laulībām jābūt legālām
  • Jā, bet nesaukt to par laulību, bet, piemēram, kopdzīves līgumu
  • Nē, kategoriski nē, laulība ir legāla tikai starp vīrieti un sievieti

Kā aģentūru LETA informēja EP preses sekretārs Jānis Krastiņš, rezolūcijā EP uzsvēra, ka ES jālikvidē pamattiesību īstenošanas šķēršļi, ar kuriem saskaras homoseksuāļu un citu seksuālo minoritāšu (LGBTIQ) kopienai piederoši iedzīvotāji.

Rezolūcijā par LGBTIQ personu tiesībām ES, kas pieņemta ar 387 balsīm par, 161 pret un 123 atturoties, EP atzīmēja, ka šiem iedzīvotājiem visā ES vajadzētu būt iespējai pilnībā izmantot ES iedzīvotāju pamattiesības, tostarp tiesības brīvi pārvietoties.

Tāpat EP deputāti atsaucas uz ES Tiesas spriedumu “Coman&Hamilton” lietā, kurā noteikts, ka jēdziens “laulātais” Brīvas pārvietošanās direktīvā ir jāattiecina arī uz viendzimuma partneriem, Eiropas Komisijai (EK) jāveic izpildes panākšanas pasākumi pret Rumāniju, kur valdība nav ieviesusi grozījumus tiesību aktos, lai ievērotu šo spriedumu.

LGBT/ Praidi Latvijā un pasaulē

Rezolūcijā arī mudināts visās ES dalībvalstīs par bērna likumīgajiem vecākiem atzīt dzimšanas apliecībā minētos pieaugušos. EP deputāti vēlas, lai varavīksnes ģimenēm jeb viendzimuma ģimenēm ar bērniem saskaņā ar ES tiesību aktiem būtu tādas pašas tiesības uz ģimenes atkalapvienošanos kādas ir pretējā dzimuma pāriem un viņu ģimenēm. Viņi arī uzsvēra, ka tas nepieciešams, lai nodrošinātu, ka bērni, pārceļoties uz citu dalībvalsti, nekļūst par bezvalstniekiem.

Visbeidzot EP deputāti prasīja, lai EK vērstos pret diskrimināciju, ar ko saskaras LGBTIQ kopienas Polijā un Ungārijā, un aicina turpināt ES procedūras pret šīm valstīm.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.