Kā cīnīties ar bremzēm, kuras traucē? 1

# Izproti savas bailes

Ir bailes, kuras ir racionālas un saistītas ar mūsu fiziskā ķermeņa pasargāšanu, taču ir bailes, kas saistās ar noteiktām dzīves situācijām, piemēram, sava viedokļa paušanu sapulcē, kardinālām karjeras vai attiecību izmaiņām. Faktiski šīs var dēvēt par bailēm no izaugsmes – tās ir ļoti vērtīgas, ja tām iziet cauri. Proti, ja savas dzīves krustcelēs jūtam bailes, tad tās var kalpot kā signāls, ka esam uz pareizā ceļa.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Lai izprastu, vai runa ir par izaugsmes bailēm, Dennlere iesaka sev pajautāt: “Ja es to darīšu un man neizdosies, vai tāpēc nomirs kāds mazs bērns, vai kāds fiziski ies bojā?” Un nākamais jautājums – neskatoties uz to, ka man ir bail, lai es uzdrošinātos, kas man ir nepieciešams un kas šajā situācijā ir reāli iespējams?

“Cilvēkam nav lielāka apdraudējuma par fizisku bojāeju, tāpēc, ja uz iepriekš minēto jautājumu atbildam noraidoši, tad jābūt drosmīgām un jātver sava iespēja. Ja tu patlaban neesi laimīga, tātad laime ir ārpus tavas komforta zonas. Tāpēc, lai pie šīs laimes piekļūtu, nāksies darīt to, no kā ir bail un tam vajadzēs drosmi. Savukārt drosme ir nevis tad, kad nav bail, bet kad spējam rīkoties, neskatoties uz to, ka ir bail,” piebilst Dennlere.

CITI ŠOBRĪD LASA

Der atcerēties – ar komforta zonu ir tāpat, kā ar špagatu. Uzreiz tajā iesēsties nevar. Komforta zona ir jāpaplašina soli pa solim, taču neatlaidīgi.

# Audzē biezāku ādu un nomierini savas domas

Kamēr ezers ir saduļķots, tikmēr nevaram ieraudzīt dārgumus tā dzelmē. Līdzīgi ir arī ar domām – kamēr tās baiļu un šaubu dēļ ir satrauktas un nemierīgas, tikmēr mēs sevi nedzirdam un ir ļoti grūti uzzināt, ko mēs patiesībā gribam un kas mūs dara laimīgas.

Publicitātes attēls

Pēc Dennleres sacītā, lai mēs spētu būt laimīgas, ir jāiegūst bieza āda, tas nozīmē, ka ir jāizstrādā pašai piemēroti mehānismi, kas pasargā no ārējiem uzbrukumiem.

“Ja sieviete vēlas būt laimīga, ir jārēķinās, ka būs cilvēki, kuriem tas traucēs un būs nepatīkami. Vieniem tas atgādinās par viņu pašu nelaimīgumu un padziļinās šo sajūtu, bet citiem pat nebūs saprotams, kā kaut kas tāds var darīt tevi laimīgu. Ir jāmācās atpazīt šādas situācijas atpazīt un distancēties no citu cilvēku uzskatiem, kas nav adekvāti tavai situācijai un izvēlei,” skaidro Dennlere.

# Apgūsti efektīvu komunikāciju ar sevi un citiem
Lielākā problēma sievietes ceļā uz laimi ir neprasmīga komunikācija ar sevi un citiem. Piemēram, bieži vien ārēji sieviete demonstrē, kas viss ir kārtībā un viņa pati tiek ar visu galā, bet iekšēji viņa ir pārgurusi un nelaimīga, turklāt sagaida, ka citi to pamanīs un pratīsies palīdzēt vai vismaz reaģēt pēc viņas pirmā lūguma pēc palīdzas. Bieži vien gan citi to nepamana paši savas aizņemtības un slodzes dēļ. Tas nozīmē, lai sieviete būtu laimīga, viņai ir svarīgi apgūt prasmi veiksmīgi komunicēt pašai ar sevi un citiem, jo savas vēlmes un vajadzības ir jāmāk pateikt skaidri, laicīgi un ar rezultātu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.