Publicitātes attēls

Ja bailes ir tavas bremzes, kā tās lietot tikai vajadzīgajā brīdī? 1

Iepazīsti savas bremzes!

It kā šķiet vienkārši – būt laimīgam, jo bieži laimi saistām ar panākumiem. Taču, ko darīt, ja mums ir spoža izglītība un karjera, mīloša ģimene un uzticams draugu loks, bet laimes sajūtas joprojām nav? Visbiežāk atbilde slēpjas mūsu pašu galvās!

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

“Reizēm bubuļi, kas bērnībā slēpās zem mūsu gultas, pieaugot, pārtop par bremzēm. Tāpēc bieži mēs pašas sev neļaujam būt laimīgām. Ir svarīgi šīs “bremzes” iepazīt, jo tikai tad mēs varēsim no tām atbrīvoties un kļūt laimīgākas,” skaidro eksperte jomās par baiļu pārvarēšanu un veiksmīgu attiecību veidošanu biznesā un privātajā dzīvē Laura Dennlere, kura uzstājās arī nule aizvadītajā konferencē “Sieviete biznesā 2016”.

#1 bremze: Ko par to domās citi, ja man neizdosies?

CITI ŠOBRĪD LASA

Cilvēkos aizvien mīt spēcīgs bara instinkts, kurš “vēsta”, ka vieni paši neizdzīvosim, tāpēc bailes, ko par mani teiks, vai sapratīs, vai neizstums, ir ļoti spēcīgas. Domājam, ka ļoti daudzas ir piedzīvojušas situācijas, kad, sastopoties ar neveiksmi, mums kāds līdzās saka: “Es taču teicu! Kāpēc tu mani neklausīji! Es jau zināju, ka tu to nevari!” Tāpēc jau laikus cenšamies no izvairīties no neveiksmēm, vienkārši neko nedarot vai izpatīkot.

“Protams, tuvinieki, draugi vai kolēģi, vēlas mūs pasargāt, taču viņi cenšas to darīt atbilstoši savas laimes izpratnes, kas, iespējams, nekādi neder mums,” saka Dennlere.

Tāpēc, pirms ņemt vērā šādu “pasargātāju” padomus, der paraudzīties, cik laimīgi dzīvo viņi paši. “Jāatceras, ka citu domām par to, ko mēs varam vai nevaram izdarīt, ir lielāka saistība ar to, ko paši kritizētāji uzskata, ko viņi spētu vai nespētu, ja būtu mūsu vietā,” uzsver Dennlere.

#2 bremze: Ja nu es izvēlēšos nepareizi?

Pēc ekspertes paustā, sievietes nereti tā arī nejūtas laimīgas, jo baidās izvēlēties. Proti, pastāv bailes, ka, izvēloties ko vienu, viņa palaidīs garām citas iespējas, kuras varētu būt vērtīgākas vai labākas.

“Bailēs izvēlēties nepareizi, sieviete skrien pēc diviem zaķiem vai vēl biežāk, nespējot izvēlēties, stāv, šaubās un neķer nevienu. Jo ilgāk viņa šaubās, jo sliktāk viņa jūtas un jo tālāk viņa ir no savas laimes,” uzskata Dennlere.

Katra kļūda ir vērtīga informācija, jo tikai tā var mācīties un saprast, ko mēs īsti gribam vai negribam darīt. Kļūdoties mēs varam izzināt sevi un uzzināt, kas padara mūs laimīgus.

3# bremze: Es parūpēšos par viņiem un viņi parūpēsies par mani

Bieži vien bailēs, ka citiem viņas laime varētu nepatikt vai traucēt, vai citi to varētu nesaprast, sievietes izlemj, ka no sākuma jāparūpējas par visiem pārējiem, sieviete cerībā, ka kāds parūpēsies par viņas laimi vai vismaz atļaus viņai būt laimīgai.

Reklāma
Reklāma

“Tomēr bieži notiek pretējais, jo citi jau ir pieraduši, ka par viņiem rūpējas un ar savām vajadzībām sieviete tiek galā pati. Pārgurušai rūpēs par visiem citiem, sievietei neatliek ne enerģijas, ne laika, ko veltīt sev un savām vēlmēm. Tad sieviete jūtas tā, ka viņai neviens nepalīdz un neatbalsta, un, ja saka kaut ko skaļi, tad brīdī, kad vadzis lūzt, un tas nāk atlūguma vai šķiršanās prasības formā ,” skaidro Dennlere.

Pēc Dennleres teiktā, jo labāk sieviete rūpējas par sevi un savām vajadzībām, jo brīvāk viņa spēj lūgt un pieņemt palīdzību, jo lielākas ir viņas izredzes būt veiksmīgai un laimīgai.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.