“Ja aicina “dzīvajās rindās”, tad visiem vakcīna arī jānodrošina!” uzskata Burovs un atklāj, vai pats pēc izslimošanas vakcinēsies 23
Vakcinācijas procesam nav citas alternatīvas, to vajadzētu saprast visiem,” RīgaTV 24 raidījumā “Preses Klubs” stāsta Rīgas domes deputāts, bijušais Rīgas mērs Oļegs Burovs.
Kā galveno ieguvumu no vakcinēšanās, viņš min sabiedrības kopējo un katra cilvēka veselību.
“Protams, var diskutēt, kā tas šobrīd jau notiek, kura vakcīna labāka, kura sliktāka. Par to runā ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē.
Jāsaprot, ka ap šo procesu grozās tik lieli naudas līdzekļi, ka nomelnošanas akcijas neviens nevar atcelt un izskaust. Ļoti grūti saprast, vai tā pati Astra/Zeneca ir vai nav laba vakcīna, bet patīkami dzirdēt, ka brīvdienās pie vakcinācijas centriem bija garas rindas, neskatoties uz to, ka vakcinēja ar tieši šo Astra/Zeneca vakcīnu. Tā ir ļoti laba ziņa, ka mūsu sabiedrība to uztver un saprot, ka vakcinēties vajag!” viņš saka.
Tajā pašā laikā, kad svētdien ziņās parādījās, ka pirmie cilvēki rindā iestājās jau pēc pulksten pieciem rītā, lielākais vakcinēties gribētāju skaits pieplūda ap pulksten septiņiem un 8.15 jau atvēra centru durvis, neesot pareizi pēc pāris stundām pateikt, ka vakcīnu vairs nav un sūtīt cilvēkus prom. “Ja mēs tiešām aicinām cilvēkus, tad visus arī vajadzētu nodrošināt ar vakcīnām!” bijušais Rīgas mērs saka.
Burovs dalās arī savā pieredzē. “Es pats nevakcinējos, bet esmu pārslimojis Covid-19, bet es nezinu, cik antivielām jābūt, arī analīzes ir dažādas, vienās parāda antivielas simtos, tūkstošos, citās vien desmitos.
Sākumā ieteica vislētākās analīzes, bet tagad ģimenes ārsts iesaka taisīt dārgākās, jo tur uzrādās plašāka informācija par antivielām. Bet cik daudz antivielām jābūt, nekur nav rakstīts! Pēc cik ilga laika man vajadzētu domāt par vakcināciju? Mani uzaicināja, bet es pagaidām atliku vakcinēšanos, jo gada sākumā izslimoju Covid-19!” viņš saka.