Izvirza kanditātus darbam Saeimas komisijās. Kādam amatam virza Kučinski? 0
Šodien, 15.novembrī, noslēgsies deputātu kandidātu izvirzīšana darbam Saeimas komisijās.
Deputātu kandidatūras darbam parlamenta komisijās jāpiesaka līdz plkst.17. Dokumentus par kandidatūrām jāiesniedz Saeimas sekretāra biedrei Marijai Golubevai (“Attīstībai/Par!”).
Kurus kandidātus izvirza “Jaunā Vienotība”?
“Jaunā Vienotība” darbam Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā virza aizejošās valdības ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, bet Sociālo un darba lietu komisijā – labklājības ministru Jāni Reiru.
Darbam Ārlietu komisijā izvirzīts līdzšinējais tās vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā – tās bijušais priekšsēdētājs Ainars Latkovskis. Tāpat Kalniņš varētu strādāt Publisko izdevumu un revīzijas komisijā, bet Latkovskis un Aldis Adamovičs – Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā.
Saeimas priekšsēdētāja biedre Inese Lībiņa-Egnere, kura iepriekšējā sasaukumā vadīja Nacionālās drošības komisiju, arī 13.Saeimā tiek virzīta darbam šajā komisijā. Vēl viņa plāno strādāt arī Juridiskajā komisijā.
Deputāts Andrejs Judins varētu strādāt Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā, kā arī Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā, bet ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens – Ilgtspējīgās attīstības komisijā un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā.
Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politiskas komisijā “Jauno Vienotību” pārstāvēs Adamovičs, bet Eiropas lietu un Pieprasījumu komisijās – Reirs.
Ko piedāvā izvirzīt “Saskaņa”?
“Saskaņu” Saeimas Ārlietu komisijā varētu pārstāvēt deputāti Nikolajs Kabanovs un Jānis Tutins, bet Nacionālās drošības komisijā – Valērijs Agešins.
Darbam Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā “Saskaņa” virza Vjačeslavu Dombrovski, Igoru Pimenovu un Ļubovu Švecovu, bet Juridiskā komisijā – Agešinu un Jūliju Stepaņenko.
Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā “Saskaņu” varētu pārstāvēt Boriss Cilevičs un Vladimirs Nikonovs, bet Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā – Edgars Kucins, Evija Papule un Ivans Ribakovs.
Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā plāno strādāt Jānis Ādamsons un Ivans Klementjevs, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā – Sergejs Dolgopolovs, Inga Goldberga un Regīna Ločmele-Luņova, bet Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā – Artūrs Rubiks, Jānis Urbanovičs un Ivars Zariņš.
“Saskaņas” pārstāvji Sociālo un darba lietu komisijā būs Andrejs Klementjevs, Jānis Krišāns un Vitālijs Orlovs, savukārt Pieprasījumu komisijā – Ādamsons, Goldberga, Kucins un Urbanovičs.
Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā varētu strādāt Orlovs un Rubiks, Publisko izdevumu un revīzijas komisijā – Andrejs Klementjevs, Ribakovs, Švecova un Zariņš, bet Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā – Kabanovs, Ločmele-Luņova, Nikonovs un Papule.
Darbam Eiropas lietu komisijā “Saskaņa” virza Cileviču, Dolgopolovu, Pimenovu un Stepaņenko, bet Ilgtspējīgas attīstības komisijā – Dombrovski, Ivanu Klementjevu, Krišānu, Stepaņenko un Tutinu.
Kuram amatam ZZS virza Kučinski?
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija deputātu, aizejošās valdības Ministru prezidentu Māri Kučinski virza darbam parlamenta Nacionālās drošības komisijā (NDK).
Kā aģentūru LETA informēja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa, deputāte, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un parlamentāriete Janīna Jalinska tiek virzītas darbam Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā.
Ārlietu komisijā paredzēts strādāt deputātam, satiksmes ministram Uldim Augulim, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā parlamentārietim, aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā Kučinskim.
Darbam Eiropas lietu komisijā tiek virzīta Reizniece-Ozola, Ilgtspējīgas attīstības komisijā deputāti, veselības ministre Anda Čakša un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, bet Juridiskajā komisijā deputātu Gundaru Daudzi.
Kā kandidāts uz darbu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā izvirzīts parlamentārietis Jānis Vucāns, kurš arī strādās Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā kopā ar Jalinsku. Pieprasījumu komisijā plānots strādāt Daudzem, savukārt Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības lietu komisijā Bergmanim un parlamentārietim Armandam Krauzem.
Iecerēts, ka Publisko izdevumu un revīzijas komisijā darbosies Augulis un deputāts Viktors Valainis, Sociālo un darba lietu komisijā Čakša, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā Krauze un Dūklavs un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā Valainis.
20.novembrī būs Saeimas balsojums?
Kā ziņots, ceturtdien noslēgsies deputātu kandidātu izvirzīšana darbam Saeimas komisijās.
Saeima iepriekš apstiprināja parlamenta pastāvīgo komisiju izveidošanas noteikumus. Tie nosaka, ka katrs deputāts varēs būt ievēlēts tikai vienā no likumdošanas komisijām. Šis nosacījums saistīts ar nepieciešamību, lai deputāti strādātu gan likumdošanas komisijās, gan arī tā dēvētajās “mazajās komisijās”. Lai ievērotu šo principu, noteikumos minēti arī frakciju deputātu sadalījuma matemātiskie nosacījumi.
Tāpat noteikts, ka Nacionālās drošības komisijā ievēlēs pa vienam deputātam no katras frakcijas un Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā – pa diviem deputātiem no katras frakcijas.
Iepriekš parlamenta Prezidija un Frakciju padomes kopsēdē tika panākta vienošanās, ka par deputātu ievēlēšanu komisijās Saeima balsos 20.novembrī. Lai gan vairāki politiķi pēc tam aicināja balsojumu par komisiju sastāvu veikt agrāk, lai likumdevējs varētu sākt pilnvērtīgi strādāt, tomēr pagaidām nav redzama praktiska virzība uz tuvāka datuma par 20.novembri noteikšanu.