Izvērtē savus paradumus! Izplatītas kļūdas, ko turīgi cilvēki ikdienā nepieļauj 0
Viens no priekšnoteikumiem finansiālās labklājības iegūšanā ir prasme pārdomāti rīkoties ar naudu, panākot peļņu ikvienā darījumā, kurā iesaistāmies. Lai to nodrošinātu, nepieciešams uzkrāt vajadzīgās zināšanas, kas atvieglos būtisku lēmumu pieņemšanu. Lūk, publicista un finanšu konsultanta Brūsa Harphema apkopotie novērojumi par finanšu un naudas pārvaldīšanas īpatnībām un paradumiem, kas raksturīgi turīgiem cilvēkiem! Izvērtē to atbilstību savai ikdienai un veic nepieciešamās pārmaiņas, lai sasniegtu mērķus, pēc kuriem tiecies.
Kā nepārtērēties un nedzīvot pāri saviem līdzekļiem
Viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem finansiālās labklājības iemantošanā ir prasme tērēt mazāk nekā tiek pelnīts. Izvērtē, kam ikdienā tērē visvairāk naudas un kur iespējams to ietaupīt, tā atsakoties no nelietderīgiem tēriņiem un veidojot uzkrājumus. Pat nelielas summas atlikšana, ja vien to darīsi regulāri, nepadodoties kārdinājumam iztērēt iekrāto, laika gaitā ievērojami atmaksāsies.
Koncentrējies nevis uz cenu, bet preces vērtību
Cena, ko maksā, investējot savus līdzekļus kādā projektā vai pērkot maltīti vai apģērbu, nesastāda pilnīgu darījuma ainu. Turīgi cilvēki zina, ka svarīgākais ir maksāt par preces vērtību, tikai tad izvērtējot cenu. Tā rezultātā tiek iegādāti kvalitatīvi produkti par, iespējams, augstāku cenu, tomēr laika gaitā tie atmaksājas, konkrētajām lietām kalpojot krietni ilgāk.
Netiecies pēc stabilitātes, tiecies pēc izaugsmes
Lai sasniegtu ieplānoto, justos drošāk un pamazām tuvotos uzstādītajiem mērķiem, centies palielināt savu ienākumu apmēru, nevis apmierinies ar stabilitāti un dzīvi bez izmaiņām. Uzlabo savas profesionālās prasmes, paplašini kontaktu loku un nebaidies pieņemt izaicinājumus, kas ļaus attīstīties – nemitīgā vēlme pēc arvien jauniem panākumiem nodrošinās arī tavas finansiālās vajadzības.
Esi lietas kursā par saviem izdevumiem un ieņēmumiem
Reizi mēnesī atvēli laiku, lai pārbaudītu savus kontus un rēķinus, izpētītu, vai maksājumos nav ieviesusies kāda kļūda, ko nekavējoties novērst, kā arī – vai regulāri neatvadies no patiesībā velti iztērētas naudas summas, neizdevīgu maksāšanas plānu, neuzmanīgu aprēķinu un citu nolaidības radītu kļūmju dēļ.
Atteikšanās no muļķīgiem riskiem
Lai nezināšanas vai neapdomības dēļ nepieļautu nelietderīgu naudas līdzekļu šķērdēšanu, izvērtē, cik droši ir darījumi, kuros iesaisties, vai projekti, kuros apsver ieguldīt daļu personīgā finansējuma. Vien izvērtējot visas priekšrocības un trūkumus, pieņem lēmumu par iespējamiem naudas izdevumiem.
Atzīsti savu nezināšanu
Jo vecāki mēs kļūstam, jo vairāk apzināmies, cik daudz nezinām un neizprotam. Turīgi cilvēki šo patiesību ir pieņēmuši, atzīstot, ka ne visās jomās spēj būt vienlīdz spēcīgi, un nebaidoties lūgt padomu vai palīdzību sev būtisku jautājumu risināšanā un iespējamo risku izvērtēšanā.
Tai pat laikā turīgi cilvēki apzinās, ka galvenā atbildība jebkāda lēmuma pieņemšanā gulstas uz viņu pleciem, tā uzņemoties to pilnībā un kļūmes gadījumā nevainojot apkārtējos.
Neļauj kārei pēc naudas nomākt tavas vērtības
Protams, vēlme iemantot finansiālu labklājību ir tikai apsveicama, tomēr, tiecoties pretim šim mērķim, var ne reizi vien tikt pārbaudīta mūsu vērtību sistēma un cilvēcīgums. Atceries, ka turīga dzīve ir tikai daļa no mūsu ikdienas un laimes kopumā, tāpēc nekad nepārkāp savas vērtības un morāles normas, paturot prātā, ka par naudu vienmēr būs svarīgākas savstarpējās attiecības ar līdzcilvēkiem, veselība un mums tuvo cilvēku labklājība.