Čerņahovskas pilsētā, kas atrodas 60 kilometrus no Kaļiņingradas, tiek paplašināta militārā bāze raķešu kompleksu “Iskander” izvietošanai.
Čerņahovskas pilsētā, kas atrodas 60 kilometrus no Kaļiņingradas, tiek paplašināta militārā bāze raķešu kompleksu “Iskander” izvietošanai.
Foto: “The imagesat international”

Izvērš militāro bāzu būvi Kaļiņingradā 0

Jauni satelītu iegūtie attēli liecina, ka Krievija izvērš militāro objektu būvi stratēģiski svarīgajā Kaļiņingradas apgabalā, ko no Krievijas atdala Polijas un Lietuvas teritorija.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Kaļiņingradas eksklāva militarizācija vairojusi spriedzi Krievijas un Rietumu attiecībās, jo tam piegulošais Suvalku koridors ir vienīgā sauszemes saikne starp NATO valsti Poliju un tās partneriem Lietuvu un Latviju. Jauniegūtie satelītattēli, kas nonākuši raidsabiedrības CNN rīcībā, apstiprina četru militāro būvju celtniecību un modernizāciju Kaļiņingradas apgabalā, kas ir Krievijas stratēģiskais priekšpostenis uz NATO sliekšņa. Krievija ir modernizējusi kodolieroču uzglabāšanas bunkurus pie Kaļiņingradas, nomainot to jumta pārsegumus un padziļinot pazemē esošās telpas. Attēli liecina, ka tiek celti vēl 40 bunkuri, paplašinot kodolieroču noliktavu pie Primorskas, otras lielākās Krievijas ostas Baltijas jūrā.

Kaļiņingradas tuvumā tiek modernizēta Čkalovskas aviācijas bāze, uz kuru ved jauns dzelzceļš. Lidlauks aprīkots ar jaunu vadības sistēmu, kas ļauj lidaparātiem nolaisties jebkuros laika apstākļos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Čerņahovskas pilsētā, kas atrodas 60 kilometrus no Kaļiņingradas, tiek paplašināta militārā bāze raķešu kompleksu “Iskander” izvietošanai. “Iskander” raķetes, kas var tikt aprīkotas ar kodolgalviņām, Krievija sāka izvietot Čerņahovskas bāzē šā gada februārī. ASV militāro ekspertu ieskatā, šo raķešu izvietošana Kaļiņingradas apgabalā ir līdz šim nopietnākais solis Krievijas izvērstajā Baltijas reģiona militarizācijā, atzīmē CNN. ASV admirālis Džeimss Fogo, Eiropā izvietoto NATO jūras spēku komandieris, paziņojis, ka Krievijas militārās aktivitātes neatturēs NATO no darbības Baltijas reģionā. “Ja viņi grib izaicināt mūs, mēs izaicināsim viņus,” intervijā CNN teica admirālis Fogo, “taču mūs neiebiedēs viņu izvietotās (raķešu) sistēmas.” Oktobra beigās admirālis Fogo pārraudzīs plašas NATO spēku mācības “Trident Juncture” Norvēģijas ziemeļos. Uz mācībām uzaicināti Krievijas un Baltkrievijas novērotāji. “Es gribu, lai viņi ierastos, lai varētu pārliecināties par alianses spēku,” piebilda Fogo.

ASV militārpersonas atzīst, ka jaunu Krievijas bruņojuma sistēmu izvietošana Kaļiņingradas apgabalā var mazināt NATO potenciālo darbības brīvību Baltijas reģionā. Komerciālās satelītfirmas “The ImageSat International” iegūtie attēli apstiprina Amerikāņu zinātnieku federācijas (FAS) secinājumus, ka Krievija kopš 2016. gada ir ievērojami modernizējusi kodolieroču noliktavas Kaļiņingradas apgabalā, paziņojis FAS kodolinformācijas direktors Hanss Kristensens. Ja arī kodolieroči tur netiek glabāti pastāvīgi, tos var ātri pārvietot krīzes gadījumā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.