Izvēlies drošu braukšanu ziemā – izvēlies labas ziemas riepas! 1

Braukšana ar auto ziemā var būt diezgan liels izaicinājums, jo īpaši tad, ja neesam savu auto aprīkojuši ar atbilstošām, labām un drošām ziemas riepām. Lai gan ļoti daudz drošā braukšanā ir atkarīgs no autovadītāja un viņa reakcijas neparedzētos un apgrūtinātos apstākļos, tomēr labas ziemas riepas bieži vien var krietni vien palīdzēt braucot pa sniegotiem, apledojušiem un pieputinātiem ceļiem. Izvēloties pareizi, varam pasargāt sevi un savu auto no avārijām, negadījumiem, saslīdēšanas un ieslīdēšanas grāvī, kad vairs nespējam kontrolēt auto uz apledojuša vai piesniguša ceļa.

Reklāma
Reklāma
“Šobrīd runa ir par dienām, varbūt dažām nedēļām…” Didzis Šmits aicina latviešiem “ieslēgt” izdzīvošanas instinktu 2
Kokteilis
10 iemesli, kāpēc Ūdensvīrs ir visbrīnišķīgākā zodiaka zīme
Kokteilis
Lingvistikas ekspertiem izdevies atšķetināt pēdējos Jāņa Timmas balss ziņā izteiktos vārdus, kas bija fiksēti domofona kamerā
Lasīt citas ziņas

Zināmi un pazīstami dažādi riepu ražotāji, kuru riepas iedalāmas dažādās klasēs – kvalitatīvas budžeta ziemas riepas, piemēram, varam meklēt starp Bridgestone, Michelin, Goodyear rūpnīcās ražotām riepām. Tāpat, mazāk dzirdētas, tomēr kvalitatīvas budžeta klases riepas piedāvā Sailun, Antares, West Lake, Maxtrek, Triangle, Nankang, Aeolus, Interstate un līdzīgi ražotāji. Vidējas klases kvalitātes ziemas riepas varam meklēt starp Kumho, Marshal, Barum, Lassa, Hankook, Maxxis, Nexen, Gislave ražotāju piedāvātajām, kamēr pasaules labākie riepu ražotāji ir Michelin, Bridgestone, Nokian, Pirelli, Goodyear, Dunlop, Hankook, Falken, Yokohama.

Latvijā ziemas riepas atbilstošajā sezonā – no 1. decembra līdz 1. martam ir obligāta prasība. Tas gan nenozīmē, ka jāgaida līdz 1. decembrim, lai nomainītu riepas, ar tām auto vajadzētu aprīkot jau no brīža, kad parādās pirmais sniegs un termometra stabiņš noslīd zem nulles – kas var būt arī novembris un oktobra beigas rudens mēnešos. Ziemas riepu minimālais protektora dziļums ir 4 mm. Tomēr speciālisti neiesaka izmantot minimālos rādītājus – riepu veiktspēja ir atkarīga no riepas nodiluma, un ja arī likumā ir atļauts braukt ar riepām, kam protektora dziļums ir 4 mm, vajadzētu izvēlēties riepas ar augtāku protektora dziļuma rādītāju. Drošākai un pārliecinātākai braukšanai ziemā, vajadzētu izvēlēties riepas, kurā ir mīkstāks gumijas sastāvs un protektora dziļums ir vismaz 6-7 mm.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pērkot jaunas ziemas riepas, jāpievērš uzmanība noteiktiem faktoriem, kas palīdzēs izvēlēties gan atbilstošākas, gan drošākas ziemas riepas Jūsu auto. Svarīga ir riepu kopējā veiktspēja, bremzēšanas rādītāji uz apledojuša ceļa, sausa vai slapja sniega. Tikpat svarīga ir riepu noturība pret sānslīdēm, trokšņa līmenis un degvielas ekonomija – riepas var ietekmēt degvielas patēriņu pat par 20%.

Pastāv dažādi ziemas riepu veidi – ar radzēm, bez radzēm vai arī riepas bez radzēm ar iespēju tās iešaut. Radžotas riepas vairāk piemērotas braukšanai pa apledojušiem un smagi sasnigušiem (mazāk tīrītiem) ceļiem, tāpēc, ja lielākoties pārvietojamies pa mazākas nozīmes ceļiem ārpus pilsētām, radžotas riepas ziemā var būt noderīgākas un piemērotākas. Tāpat, ja dodamies ar auto ārpus Latvijas, jāatceras, ka daudzās Eiropas valstīs riepas ar radzēm ir aizliegtas. Radžotas riepas, lai gan ar paaugstinātu trokšņu līmeni, braucot pa asfalta vai bruģa segumu, ļaus justies drošāk autovadītājiem ar mazāku braukšanas stāžu.

Daži speciālisti uzskata, ka Latvijas apstākļiem vispiemērotākās riepas braukšanai ziemā ir Skandināvu tipa ziemas riepas (frikciju riepas). Tās ir riepas ar īpaši mīkstu gumijas sastāvu, nodrošinot labu saķeri uz ledus un sniegotiem ceļiem. Tāpat, Skandināvu tipa riepas ir klusākas un ar lielāku degvielas ekonomijas rādītāju.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.