Izveido ceļa karti ar desmit kulināro ceļojumu maršrutiem 0
Asociācija “Lauku ceļotājs” izveidojusi “Latvijas Kulinārā ceļa karti” ar 10 kulināro ceļojumu maršrutiem un zīmi “Latviešu virtuve”.
Asociācija arī aicina uz diskusiju uzņēmējus, organizācijas un politikas veidotājus, lai apspriestu maršrutu tapšanas gaitā apzinātās problēmas, informēja “Lauku ceļotāja” pārstāvji.
Ar iniciatīvu veidot “Kulinārā ceļa karti” asociācija nāca klajā šī gada pavasarī. Uz sadarbību tika aicināti lauku krodziņi, viesu mājas, pārtikas audzētāji, lielāki un mazāki ražotāji, kuri ir gatavi “iznest” latviešu virtuvi kā profesionālu kulinārā tūrisma piedāvājumu pašmāju un ārvalstu tūristiem.
Rezultātā “Kulinārā ceļa kartē” iekļauti 178 krodziņi un 10 kulināro ceļojumu maršruti; to papildina brošūra “Tradicionāli un mūsdienīgi Latviešu ēdieni un dzērieni”, kura bildēs un aprakstos iepazīstina ar 30 latviešu ēdieniem, ko ceļotājs atradīs, sekojot “Kulinārā ceļa” maršrutiem.
Tāpat ir tapusi zīme “Latviešu virtuve”, ar ko latviskie ēdieni apzīmējami ēdienkartēs un kas simboliski attēlo latvisko ēdienu izcelsmi – dārzs, mežs, jūra/upe.
Kā norāda “Lauku ceļotāja” pārstāvji, kopīgais darbs ne tikai devis rezultātus, bet arī iezīmējis problēmas. Lai risinātu jautājumus un veidotu sadarbību starp visām iesaistītajām pusēm, asociācija aicina sanākt kopā uzņēmējus, organizācijas, politikas veidotājus un izpildītājus, medijus un citus. Diskusiju gaitā radušies priekšlikumi tiks iesniegti atbildīgajām institūcijām – lauksaimniecības, kultūras vai tūrisma nozarēs.
Pēc “Kulinārā ceļa kartes” prezentācijas diskusijā tiks runāts par tādām tēmām kā “Kā veidot Latvijas kulināro tūrismu? – vietējo ražotāju, ēdinātāju un tūrisma uzņēmēju sadarbība”, “Vai tematisku tūrisma programmu veidošana palīdz izdzīvot lauku restorānam?”, “Vai Latvijā ir perspektīva ārvalstīs populārajam – produkts brauc pie pircēja: Francijā “siera busiņš”, “maizes busiņš”, “krepes busiņš”, Anglijā “fish&chips busiņš”? Varbūt Latvijā strādātu: “žāvējumu busiņi”, “zivju busiņi”, “piena busiņi” un citi?”, Vai Latvijā darbojas pasaulē populārais no lauka-uz galda (farm-to-table) princips?”, “Kā un vai notiek pietiekama sadarbība zemniekiem ar restorāniem? Kas traucē to uzlabot?”, “Ko nozīmē gatavot tūristiem maltīti no pašu audzētā? Cik viegli tas izdarāms no birokrātijas viedokļa?”.
Diskusijai var pieteikties līdz 24.novembrim uz e-pastu “[email protected]” vai tālruni 67617600.
Asociācija “Lauku ceļotājs” patlaban apvieno aptuveni 350 biedru. Jau vairākus gadus asociācija ir atvērta ne tikai naktsmītnēm un ar tām saistītam biznesam, bet jebkuram lauku uzņēmējam, kurš nodarbojas ar tūrismu laukos un uzņem apmeklētājus, tostarp ražotājiem, amatniekiem un citiem.