Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Evija Trifanova/LETA

Izstrādā jaunu “Radošo Latviju” 0

Kultūras ministrija (KM), iesaistot nozares un sabiedrības pārstāvjus, ir uzsākusi diskusijas par kultūrpolitikas prioritārajiem uzdevumiem nākamajos septiņos gados, izstrādājot Kultūrpolitikas pamatnostādnes 2021. – 2027. gadam.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Jau kopš pagājušā gada rudens KM organizē tematiskas diskusijas ar nozares un sabiedrības pārstāvjiem, kurās tiek apspriesti konkrēti kultūrpolitikas darba aspekti, piemēram, atbalsts pašnodarbinātajām radošajām personām un nevalstiskajām organizācijām, atbalsts mazākumtautību kultūrai, atbalsts kultūrvēsturiskajiem novadiem un kultūrtelpu kopienām.

Tuvākajā laikā tiks uzsākta kultūrpolitikas prioritāšu apspriešana diskusijās visos Latvijas reģionos.
CITI ŠOBRĪD LASA

Izteikt ierosinājumus pamatnostādnēm aicinātas arī KM konsultatīvās nozaru padomes, izvērtējot iepriekšējā plānošanas periodā iecerēto un paveikto. Plašāka sabiedrība ieceru apspriešanā varēs iesaistīties vasaras sākumā, kad plānots publicēt dokumenta projekta pirmo versiju.

Jauno kultūrpolitikas pamatnostādņu virsmērķis ir attīstīt Latvijas kultūras kapitālu un stimulēt kultūras ieguldījumu nacionālās identitātes stiprināšanā, sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanā un tautsaimniecības izaugsmē.

Šo mērķi iecerēts sasniegt, īstenojot uzdevumus četros darbības virzienos –

nodrošinot sabiedrībai iespējas izmantot augstvērtīgus kultūras pakalpojumus, stimulējot sabiedrības līdzdalību kultūras procesos, sniedzot nepieciešamos priekšnosacījumus kultūras un radošo nozaru attīstībai un stiprinot kultūrizglītības sistēmu kā garantu Latvijas kultūras ilgtspējai.

Kultūrpolitikas pamatnostādnes ir vidēja termiņa politikas plānošanas dokuments, kas nosaka valsts kultūrpolitikas stratēģiskos mērķus, rīcības virzienus un uzdevumus nākamajiem septiņiem gadiem.

Dokumenta izstrādē tiks ņemti vērā šobrīd spēkā esošo kultūrpolitikas pamatnostādņu 2014. – 2020. gadam “Radošā Latvija” starpposma izvērtējuma ziņojumā ietvertie secinājumi un ieteikumi, kā arī sasaiste ar citiem šobrīd topošajiem nozaru plānošanas dokumentiem. Līdztekus uzsākts darbs arī pie kultūras nozaru stratēģiju un darba plānu izstrādes, kas kalpos kā ceļa kartes pamatnostādnēs noteikto uzdevumu īstenošanai konkrētās kultūras nozarēs.

“LA” jau ziņoja, ka valdība 25. februārī atbalstīja Pārresoru koordinācijas centra sagatavoto “Nacionālā attīstības plāna 2021.–2027. gadam” (NAP2027) projektu, kurā kultūrpolitikas uzstādījumi sasaistīti ar sporta mērķiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.