Cilvēks šķērsgriezumā? Kāpēc gan ne? Arī tā var ieinteresēt par medicīnas studijām Latvijas Universitātē.
Cilvēks šķērsgriezumā? Kāpēc gan ne? Arī tā var ieinteresēt par medicīnas studijām Latvijas Universitātē.
Foto: Toms Grīnbergs/LU

Izstādei “Skola” konkurents – festivāls “Universs” Latvijas Universitātē. Ko jaunieši tajā varēja uzzināt? 6

Ilze Kuzmina, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Brīdina cilvēkus par briesmu tuvošanos: pludmalē izskalota leģendām apvītā milzu zivs – katastrofu vēstnese. Kam gatavoties?
Pilnīga neveiksme! Eksperti nosaukuši 7 automašīnas, kuras kalpo uz pusi īsāku laiku nekā citas 15
Kokteilis
FOTO. Anna Sedokova 40 dienas pēc Jāņa Timmas nāves uzvīd TV ekrānos; viņas tērpa izvēle liek ieplest acis
Lasīt citas ziņas

Kā jau ierasts ik pavasara sākumā, arī pagājušās nedēļas nogalē topošos studentus un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņus pulcēja izstāde “Skola”. Neierasti salīdzinājumā ar citiem gadiem bija tas, ka izstādē nepiedalījās studentu skaita ziņā lielākā augstskola – Latvijas Universitāte. Tā tieši šajā nedēļas nogalē rīkoja savu studiju festivālu skolēniem “Universs”.

Latvijas Universitātes festivāla “Universs” apmeklētāji varēja izpētīt to, ko ar neapbruņotu aci nav iespējams redzēt.
Foto: Toms Grīnbergs/LU
CITI ŠOBRĪD LASA

Kā skaidro Latvijas Universitātes (LU) pārstāve Jana Saulīte, LU izvērtējusi pēdējos gados notikušās izstādes un secinājusi, ka ieguldītie resursi nesasniedz to atdevi, ko sagaidām no šāda pasākuma. Apmeklētāju skaits izstādē samazinoties, turklāt tās formāts LU neļaujot izvērsties tik plaši, kā gribētos.

“Tā kā mums ir savs Akadēmiskais centrs, kur ir plašas, modernas telpas, varam izvērsties daudz plašāk. Festivālā var piedalīties visas fakultātes kuplākā skaitā ar interesantākām aktivitātēm, varam uzņemt daudz vairāk apmeklētāju un vienlaikus, protams, parādīt vietu, kur topošie studenti mācīsies, kas jauniešiem nav mazsvarīgi,” tā J. Saulīte.

Latvijas Universitāte festivālā piedāvāja tiešām plašas un daudzveidīgas aktivitātes – tika ne tikai sniegta informācija par iestāšanos LU, bet arī par to, kā pareizāk izvēlēties centralizētos eksāmenus, kā studiju dēļ nebankrotēt un iegūt stipendiju studijām. Tika piedāvātas arī ekskursijas pa modernajām LU ēkām: Dabas māju un Zinātņu māju. Fakultāšu stendos bija dažādas spēles un viktorīnas, bet Bioloģijas fakultāte piedāvāja dalību arī eksperimentos, piemēram, varēja noteikt krāsainos pigmentus augos.

Līdzīgi arī Ķīmijas fakultātes stendā notika eksperimentu demonstrējumi. Dienas noslēgumā bija pat improvizācijas teātra izrāde un grupas “Citi zēni” koncerts. Tomēr, kā novēroja “Latvijas Avīze”, piektdienas pēcpusdienā apmeklētāju nebija sevišķi daudz. J. Saulīte gan teic, ka saskaņā ar provizoriskiem aprēķiniem festivālā divu dienu laikā piedalījās vismaz 4000 apmeklētāju.

Būtiski, ka LU festivālu varēja apmeklēt bez maksas, kamēr izstādē jāpērk biļetes.

Izstādē “Skola” Smiltenes tehnikuma stendā varēja uzzināt par veterinārārsta asistenta profesiju, kā arī iepazīties ar trusēnu, ko aprūpēja tehnikuma audzēknes Amanda Marjuniča (no kreisās) un Elizabete Gulbe.
Foto: Timurs Subhankulovs

Tomēr izstādē “Skola” piektdienas pēcpusdienā bija daudz vairāk apmeklētāju. Iespējams, “biezuma” sajūtu gan pastiprināja tas, ka šogad izstāde notika vienā hallē ar Grāmatu izstādi.

Reklāma
Reklāma

Citas lielākās augstskolas – Rīgas Tehniskā universitāte un Rīgas Stradiņa universitāte – joprojām izstādei “Skola” ir uzticīgas, tāpat te bija daudzu citu augstskolu, koledžu, vairāku tehnikumu un pat vidusskolu stendi. Tāpat izstādē piedalās arī potenciālie darba devēji, kuri paši apmāca savus darbiniekus, piemēram, “Air Baltic”.

Uzvaras pamatskolas 9. klases skolniece Ramona Staškus LU Paula Stradiņa Medicīnas koledžas stendā cenšas sadraudzēties ar skeletu Ādolfu.
Foto: Timurs Subhankulovs

Kā allaž, aktīvi studijas reklamēja medicīnas augstskolas un koledžas: bija plašas iespējas “elpināt” un veikt injekcijas mulāžai, skaitīt kaulus skeletā u. c. Tāpat aktīvi un dažbrīd skaļi sevi reklamēja valsts ārējās un iekšējās drošības sargi: policisti, ugunsdzēsēji, Nacionālās aizsardzības akadēmija.

Izstādē varēja satikt arī karjeras konsultantus, kas katram interesentam varēja palīdzēt labāk saprast, kādu profesiju izvēlēties. Bija lekcijas arī vecākiem, piemēram, par to, kā atbalstīt savu bērnu mācībās. Salīdzinoši daudz pasākumu un lekciju bija saistītas ar tehnoloģiju izmantošanu un darbu informācijas tehnoloģiju jomā.

Nacionālo bruņoto spēku stendā varēja piemērīt kareivju aprīkojumu, tā iejūtoties valsts aizstāvju lomā.
Foto: Timurs Subhankulovs

Kā izstādei veiksies tālāk, to rādīs laiks. LU vēl spriedīs, vai turpināt savu alternatīvo pasākumu un vai to rīkot tieši tajā pašā laikā, kad notiek izstāde “Skola”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.