Izstādē “A MAN” divu mākslinieku radošais manifests 0
Jūrmalas pilsētas muzejā līdz 25. oktobrim skatāma divu vienas paaudzes mākslinieku – tēlnieka Āra Smildzera un gleznotāja Valda Krēsliņa – izstāde “A MAN”. “Izstāde ir divu atšķirīgu mākslinieku komunikācijas platforma, kur atklājas kopīgais un vienojošais, unikālais un savdabīgais divu nobriedušu vīru radošajā manifestā,” skaidro Barbara Smildzere.
Izstādes “A MAN” vadmotīvs ir krāsainība, kas dominē gan piesātinātās figurālās kompozīcijās, gan abstraktās formās, kurās liela loma ir faktūru spēlēm. Mākslas darbi no autoru kolekcijām izstādei izvēlēti laika posmā no 1995. līdz 2015. gadam, lai skatītājs izbaudītu unikālu noskaņu un sajūtu gammu, kā arī varētu samērot savas izjūtas ar redzēto. “Mākslinieku spējas, iztēle un īpašs redzējums pārvērš ikdienas dzīvi spilgtos notikumos, aicinot skatītājus caur radītajiem tēliem atpazīt pašiem sevi un ikdienas norises jaunā, pat paradoksālā veidolā,” teic B. Smildzere.
Mākslinieks V. Krēsliņš darbos atklāj klasiskās glezniecības pamatprincipu un mūsdienīgu glezniecības paņēmienu mijiedarbes iespējas lielformāta figurālo kompozīciju radīšanā. Gleznotājs V. Krēsliņš ir Latvijas Mākslas akadēmijas docents. Piedalījies vairāk nekā 12 grupu izstādēs, tajā skaitā Francijā, Krievijā, ASV. Darbi atrodas privātkolekcijās, Mākslinieku savienības kolekcijā un P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja kolekcijā.
Savukārt Ā. Smildzers uzskata sevi par klasiskās tēlniecības sekotāju. Viņa skulpturālās kompozīcijas lielākoties ir abstraktas. Tēlnieks strādā dažādos materiālos, to skaitā ir alumīnijs, bronza, akrils, koks un akmens. Viņš plaši izmanto tēlniecībā krāsu un faktūru. Plastika ir mākslinieka darbu pamatvērtība. Tēlnieks A. Smildzers piedalījies vairāk nekā 20 grupu izstādēs, tajā skaitā Vācijā, Krievijā, Kiprā un ASV. No 1993. gada izveidotas septiņas personālizstādes un viņa darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Vācijā, Beļģijā, Francijā un Austrijā.
“Izstāde “A MAN” ir skatījums vīrieša mākslinieciskās formveides pasaulē, kuras amplitūda sniedzas no konstruktīvām kompozīcijām līdz smalkām niansēm detaļās. Izstāde ir vizuāls stāsts, kurā sižets nosaka formu, notikums veido krāsu gammu, bet forma rada noskaņu,” skaidro. B. Smildzere.