Ārstē veiksmīgi 0
Ja kādu iemeslu dēļ nav iespējams veikt operāciju, mezglus var iznīcināt ar radioaktīvo jodu. Šo metodi ir jēga izmantot tikai tad, ja scintigrāfijā redzams, ka audi krāj pietiekami daudz izotopa.
Gan pēc šīs ārstēšanas, gan operācijas visu atlikušo mūžu no rītiem būs jāuzņem hormoni, ko vairogdziedzeris vairs nespēj saražot pietiekamā daudzumā.
Par laimi, vairogdziedzera hormonu deficītu iespējams ideāli kompensēt, un cilvēks, tos lietojot, jūtas pilnīgi vesels. Tāpēc mūsdienās mēdz operēt radikālāk nekā pirms pārdesmit gadiem, izņemot laukā visas aizdomīgās dziedzera daļas.
Labāk vairogdziedzera ārstēšanu uzticēt ķirurgam, kurš specializējies šā orgāna operācijās, jo tā ir saistīta ar risku ievainot netipiski novietotus epitēlijķermenīšus, kas organismā atbildīgi par kalcija vielmaiņu, kā arī aizskart reizēm grūti pamanāmo balss nervu. Ja operē šajā jomā pieredzējis ķirurgs, šādas komplikācijas tikpat kā nerodas.
Arī no lielām, neglītām rētām uz kakla vairs nav jābīstas. Pēdējā laikā vairogdziedzeri operē ar nelieliem, tikai 5–6 cm gariem griezieniem, un 95% gadījumu pēc pusgada rēta vairs tikpat kā nav redzama.