Pie Dānijas Ģenerālprokuratūras 30 cilvēki protestēja pret Misānes izdošanu Dienvidāfrikai.
Pie Dānijas Ģenerālprokuratūras 30 cilvēki protestēja pret Misānes izdošanu Dienvidāfrikai.
AVOTS: Glābsim Kristīni Misāni

Izšķiroša būs piektdiena: Piketā pie Dānijas Ģenerālprokuratūras lūdz neizdot Kristīni Misāni 0

Otrdien protestā pie Dānijas Ģenerālprokuratūras pret Latvijas pilsones Kristīne Misānes izdošanu Dienvidāfrikas Republikai (DĀR) pulcējās aptuveni 30 cilvēki, aģentūrai LETA pastāstīja Misānes māsa Mārīte Batraka.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

Pēc viņas paustā, ar saukļiem “Neatņemiet bērniem mammu”, “Ievērojiet Dānijas cilvēktiesības” un citiem protestētāji aicināja Dānijas Ģenerālprokuratūru neizdot Misāni DĀR.

Klātesoši esot bijuši arī Dānijas mediji, kuri pēc Batrakas sacītā, seko lietai līdzi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vaicāta, vai ir kādi jaunumi Misānes lietā, ja neskaita Dānijas lēmumu ļaut Misānei piedalīties gaidāmajā tiesas sēdē 14.februārī, novēršot tiesas izskatīšanu bez viņas klātbūtnes, viņas māsa sacīja, ka nav.

Pēc māsas teiktā, izšķiroša būs piektdiena.

LETA jau vēstīja, ka Dānijas tiesa pagājušajā mēnesī nolēma paturēt apcietinājumā valstī aizturēto Misāni. Tiesas sēdē tika lemts par Misānes paturēšanu apcietinājumā vai atbrīvošanu, jo DĀR nebija viņu pārņēmusi iepriekš noteiktajā 30 dienu termiņā.

Sievietes pārstāvji apgalvoja, ka tiesa sākotnēji nolēma Misāni atbrīvot, taču Dānijas prokuratūra nekavējoties cēla pretprasību. Dānijas prokuratūra argumentējusi savu rīcību ar to, ka DĀR ir garantējusi Misānei vietu cietuma kamerā kopā ar 18 citām ieslodzītajām, kur viņai būtu nodrošināti 4,4 kvadrātmetri personīgās telpas.

Misānes pārstāvji uzskata, Dānijas prokuratūra patlaban “ar visiem iespējamiem līdzekļiem mēģina panākt, lai Misāni izdotu Dienvidāfrikai”. 8.februārī Misāne apcietinājuma vietā sāka badastreiku, lai “pievērstu uzmanību Eiropas Savienības (ES) pilsoņu tiesībām, kas aizliedz izdošanu uz trešajām pasaules valstīm”.

Misānei DĀR draud 15 gadu cietumsods par pašas bērna nolaupīšanu un citām apsūdzībām. Izdošana bija plānota divas dienas pirms Dānijas apgabaltiesā 14.februārī paredzēts pieņemt lēmumu par Misānes iespējamo atbrīvošanu.

Reklāma
Reklāma

Tomēr vēlāk tika nolemts, ka Misānei būs ļauts piedalīties gaidāmajā tiesas sēdē 14.februārī, novēršot tiesas izskatīšanu bez viņas klātbūtnes.

Gaidāmajā tiesā tiks lemts par sievietes iespējamo atbrīvošanu, izvērtējot, vai viņa sev piemērojamo sodu nav jau izcietusi vai arī tiks nolemts par sievietes izdošanu tiesāšanai Dienvidāfrikai.

Misānes ģimene stāsta, ka sieviete 2011.gadā iepazinusies ar DĀR pilsoni un pēc četriem gadiem abiem piedzimusi meita. Taču starp abiem vecākiem sākušies konflikti, kas sākotnēji bijuši finansiāli motivēti. Pēc tam vīrietis vienpusēji nolēmis pārtraukt attiecības un esot sācis vardarbīgi izturēties gan pret Misāni, gan pret abiem ģimenes nepilngadīgajiem bērniem.

2018.gada maijā Kristīne nolēmusi meklēt patvērumu Latvijā, norādīja radinieki. 2018.gada decembrī Misāne devusies darba braucienā caur Kopenhāgenu uz Mozambiku, taču, šķērsojot robežu, viņa aizturēta, jo bijusi Interpola meklēšanā.

DĀR bija norādījusi, ka Misāne tiek meklēta par bērna nolaupīšanu. Tagad DĀR sievietei draudot 15 gadus ilgs cietumsods.

Šo lietu tika piedāvāts pārņemt Latvijas prokuratūrai, taču tas netika darīts, jo, kā iepriekš skaidroja prokuratūra, Misānei DĀR tiek inkriminētas darbības, kas Latvijā neparedz nozīmīgus sodus, attiecīgi Eiropas apcietinājuma orderi par šīm darbībām nav bijis likumīga pamata pieņemt.

Attiecībā uz citu iespējamo Misānes rīcību, kas teorētiski varētu atbilst krāpšanai un dokumenta viltošanai, Latvija, ņemot vērā pierādījumu trūkumu, nevarētu garantēt personas kriminālvajāšanu, skaidrojusi Latvijas prokuratūra, kāpēc tā atteikusi pārņemt savu pilsoni.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.