Foto – Līga Jaunzeme

Izšķilsies liels naktstauriņš 0

Vai iespējams uzzināt, kādam kukainim pieder šāds kāpurs? Agrāk tāds nav redzēts!
 Līga Jaunzeme

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
FOTO. 10 neparastākās kafejnīcas Latvijā, ko ir vērts apciemot
1332 Krievijas pilsoņi gatavojas labprātīgi pamest Latviju? Tik daudzi nav pieteikušies obligātajai valodas pārbaudei 43
“Es domāju, ka viņi bija ļoti prātīgi,” kaut kas nedzirdēts no Trampa. Kam un par ko viņš veltīja šādu repliku?
Lasīt citas ziņas

Tas ir vītolu urbēja (Cossus cossus) kāpurs. Entomologs Andris Piterāns skaidro, ka Latvijā tā ir visai bieži sastopama suga, galvenokārt izplatīta jauktajos un lapkoku mežos, parkos, dārzos. Vītolu urbējs ir liels naktstauriņš pelēcīgi brūnā krāsā ar 55 – 80 mm spārnu atpletumu. Lido naktīs no jūnija līdz augustam, barojas ar koku sulu, jo mutes orgāni vāji attīstīti. Kāpura stadijā pavada divus gadus vai pat vairāk.

Pieaudzis vītolu urbēja kāpurs ir līdz pat 8 – 9 cm garš, iedzeltens, ar sarkanbrūnu muguru un melnu galvu. Iztraucēts tas izdala šķidrumu, kam ir nepatīkama muskusa smarža. Kāpuri apdzīvo atmirstošus lapu kokus (vītolus, kārklus, papeles, bērzus, liepas, alkšņus, ābeles, ozolus un citus), izgraužot kambiju un garas, platas, līkumotas ejas koksnē. Parasti tos sastop laikā, kad tie pametuši koksni un meklē vietu, kur iekūņoties. Tie veido skaidu un ekskrementu kokonu, iekūņojas zem mizas vai augsnē.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.