Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/EPA

Izskan minējumi, kāpēc Baltijas jūrā iebraukusi Krievijas kodolzemūdene 0

Baltijas jūrā ceturtdienas rītā iebrauca jaudīga Krievijas kodolzemūdene, kas varētu būt “Oscar-II” klases zemūdene “Orjol” (K-266), piektdien ziņoja vietne estonianworld.com, atsaucoties uz rakstu žurnālā “Forbes”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Spārnoto raķešu kodolzemūdene iebrauca Baltijas jūrā zem Lielā Belta tilta, kas savieno Dānijai piederošās Zēlandes un Fīnas salas.

“Forbes” vēstīja, ka Krievija parasti sūta uz šo rajonu tikai dīzeļelektriskās zemūdenes, bet “Oscar-II” klases zemūdenes ierašanās ievērojami palielinās Krievijas karaflotes jaudu Baltijas jūrā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ir gaidāms, ka šī zemūdene piedalīsies Krievijas Jūras kara flotes dienas parādē 26.jūlijā Sanktpēterburgā. Žurnāls tomēr izteica pieņēmumu, ka tā varētu piedalīties militārās mācībās kopā ar citām vienībām, un tas būtu spēka demonstrējums Baltijas jūrā.

“Forbes” atzīmēja, ka “Orjol” ir nozīmīga, jo tā transportē virsskaņas raķetes “P-800 Oniks”, kas var tikt vērstas gan pret karakuģiem, gan pret sauszemes mērķiem. Tajā var ielādēt arī sauszemes uzbrukuma spārnotās raķetes “3M13K Kalibr”, kas ir aptuveni ekvivalentas amerikāņu spārnotajām raķetēm “Tomahawk”.

“Orjol” ir viena no trim “Oscar-II” klases zemūdenēm, kas vēl kalpo Krievijas Ziemeļu flotē. Tās visas ir piesaistītas 11.zemūdeņu divīzijai, kura noenkurota Kolas pussalā uz ziemeļrietumiem no Severomorskas.

Zemūdene tika nolaista ūdenī 1989.gada 19.janvārī Severodvinskas kuģubūvētavā “Sevmaš” un bija paredzēta padomju karaflotei. No 1991. līdz 1993.gadam šīs zemūdenes nosaukums bija “Severodvinsk”, bet 1993.gadā tā tika pārdēvēta par “Orjol” un tika iekļauta Krievijas karaflotē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.