Foto – AFP/LETA

Izsakot slēptus draudus, Spānija pieprasa Katalonijas premjeram skaidrojumu 0

Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs trešdien pieprasījis Katalonijas reģionālās valdības premjerministram Karlesam Pudždemonam paskaidrot, vai ir oficiāli pasludināta Katalonijas neatkarība.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

Pēc Rahoja teiktā, tas ir nepieciešams, lai Spānijas valdība varētu spert tālākus soļus.

Viņš apsūdzēja Pudždemonu “tīša apjukuma” izraisīšanā un pavēstīja, ka vēlas atjaunot skaidrību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izsakot slēptus draudus, Rahojs pavēstīja, ka skaidrību pieprasa konstitūcijas pants, kas ļaus Spānijai iejaukties un pārņemt daļu vai visas Katalonijas reģionālās pilnvaras.

Katalonijas reģionālā valdība pirms tam trešdien paziņoja, ka Pudždemona un separātiski noskaņoto deputātu parakstītā neatkarības deklarācija ir tikai simbolisks solis.

Kā pavēstīja Katalonijas valdības pārstāvis sakariem ar presi Džordi Turulls, otrdienas vakarā notikusī deklarācijas parakstīšana bija “simbolisks akts, kad mēs visi parakstījāmies zem sava solījuma pasludināt neatkarību”, taču oficiāli neatkarība “jāpasludina Katalonijas parlamentam”.

Pudždemons otrdien Katalonijas parlamentā paziņoja, ka Katalonijai ir jāpasludina neatkarība, tomēr šis solis jāatliek un vairākām nedēļām, lai sekmētu dialogu ar Madrides valdību.

Pudždemons un viņa sabiedrotie pēc tam parakstīja reģiona neatkarības deklarāciju, tomēr apturējuši tās izpildi.

Kā liecina galīgie rezultāti, 1.oktobrī notikušajā referendumā piedalījās 43% Katalonijas vēlētāju un no viņiem 90% atbalstījuši reģiona atdalīšanos no pārējās Spānijas. Neatkarības pretinieki pamatā referendumu boikotēja, turklāt Spānijas centrālās valdības varasiestādes pirms referenduma un balsošanas dienā bija izvērsušas represijas pret referenduma rīkotājiem, cenšoties nepieļaut tā norisi.

Savukārt Spānijas konservatīvā valdība draudējusi, ka bloķēs neatkarības pasludināšanu.

Reklāma
Reklāma

Centrālās valdības rīcībā ir vairāki instrumenti, ko tā var izmantot. Cita starpā Madride var apturēt Katalonijas reģionālo autonomiju un izsludināt ārkārtas stāvokli.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.