Izraēliešu liecības pēc “Hamās” slaktiņa: Bija cilvēki, no kuriem pāri palicis tikai rumpis; labi, ja bija vienkārši sakropļoti 128
7. oktobrī, dienā, kad “Hamās” uzbruka, Izraēlas armija Šura aizsardzības bāzē Izraēlas centrālajā daļā ierīkoja improvizētu morgu ar atdzesējošiem kravas konteineriem, lai identificētu un sagatavotu nogalinātos apbedīšanai. Varas iestādes paziņoja, ka no 1200 tajā dienā nogalinātajiem cilvēkiem vismaz 300 bija sievietes.
“Bieži vien sievietes atveda tikai apakšveļā,” sacīja Šari Mendess, rezervists, kurš divas nedēļas strādāja bāzē, palīdzot mediķiem noņemt pirkstu nospiedumus un apkopt mirušo ķermeņus.
Mendess ir viens no septiņiem, kurš aģentūrai Reuters apliecināja iespējamu seksuālu vardarbību ar mirušajiem. Šie darbinieki stāstīja, ka atraduši sievietes puskailas, sasietas, izķidātas, izģērbtas, sasistas, sašautas galvā vai nodedzinātas divās kopienās, tostarp Kibbucā Bēri, un brīvdabas mūzikas festivāla teritorijā pie Gazas robežas žoga.
Reuters gan pārskatīja attēlus, kas atbilst dažiem aprakstiem vai liecina par citām iespējamām zvērībām. Tomēr aģentūra nevarēja neatkarīgi pārbaudīt visus faktus.
askaņā ar ebreju apbedīšanas likumu pret mirušajiem ir jāizturas cienīgi un pēc iespējas ātrāk jāliek mierā.
Dažās vietās cīņas plosījās dienām ilgi. Vēlāk savākti dažādi pierādījumi, taču policija saka, ka izaicinājums ir zaudētās iespējas savākt ātri bojājošos pierādījumus, lai saistītu zvērības ar konkrētiem aizdomās turamajiem.
zraēliešu mērķis ir tiesāt katru aizdomās turamo, kas atrodas apcietinājumā.
Izraēlas militārais pārstāvis aģentūrai Reuters sacīja, ka galvenā prioritāte masu teroraktā ir līķu identificēšana, lai ģimenes varētu pēc iespējas ātrāk informēt par notikušo. Pirmajās dienās daudzi nezināja, vai viņu radinieki ir miruši, ievainoti vai aizvesti uz Gazu.
Izraēlas Tieslietu ministrija paziņojusi, ka “upuri tika spīdzināti, fiziski aizskarti, izvaroti, dzīvi sadedzināti un sadalīti”.
“Hamās” tikmēr enerģiski noliedz apsūdzības par seksuālu vardarbību vai sakropļošanu, ko 7. oktobrī vai pēc tam veica viņu bruņotā spārna Izz el-Dīna al Kasama brigādes locekļi. “Hamās” politiskā biroja pārstāvis Tahers al Nono noliedza, ka “Hamās” kaujinieki būtu atbildīgi par jebkādiem seksuālajiem uzbrukumiem uzbrukumā, un aicināja veikt “nopietnu un objektīvu starptautisku šī jautājuma izmeklēšanu”.
Izraēla apsūdz ANO komisiju neobjektivitātē un ir paziņojusi, ka nesadarbosies ar izmeklēšanu.
Izraēlas krimināltiesībās seksuāla vardarbība cita starpā ietver izvarošanu, bet arī nepiedienīgas darbības, uzmākšanos un personas seksuālu pazemošanu, tostarp piespiedu kailumu. Notiesājoša sprieduma pamatā var būt liecības un netieši pierādījumi arī bez tiesu medicīnas pierādījumiem, aģentūrai Reuters norādīja trīs tiesību eksperti.