Izraēlas armija pārņēmusi vairākas Gazas iestādes, ko iepriekš kontrolēja “Hamās” 12
Izraēlas armija pārņēmusi savā kontrolē Gazas parlamentu un citas iestādes, ko kontrolēja palestīniešu teroristiskais grupējums “Hamās”, otrdien paziņojusi armija.
Armijas vienības “ieņēma “Hamās” parlamentu, valdības ēku, “Hamās” policijas galveno mītni un inženierzinātņu fakultāti, kas kalpoja kā ieroču ražošanas un izstrādes institūts,” paziņoja Izraēlas armija.
Paziņojumā teikts, ka “teroristiskās organizācijas “Hamās” valdības iestādes” tika izmantotas militāriem mērķiem, tai skaitā “mācībām, gatavojoties uzbrukumam Izraēlai” 7.oktobrī.
“Hamās” sagrābto ķīlnieku radinieki dodas protesta gājienā uz Jeruzalemi
Palestīniešu teroristiskā grupējuma “Hamās” sagrābto ķīlnieku radinieki otrdien devušies piecu dienu gājienā no Telavivas uz Jeruzalemi, lai pieprasītu valdībai aktīvāku rīcību tuvinieku atbrīvošanā.
63 kilometrus garo gājienu organizē Ķīlnieku un pazudušo ģimeņu forums, kas tika izveidots pēc “Hamās” 7.oktobra uzbrukuma Izraēlai, kurā tika noslepkavoti aptuveni 1400 cilvēku, bet vēl 240 sagrābti par ķīlniekiem.
Gājiena iniciators ir Juvals Harans, kura tēvs Avšaloms tika nogalināts, bet kura māte Šošana kopā ar sešiem citiem ģimenes locekļiem tika sagūstīta.
Vairāk nekā 100 cilvēki devās ceļā no laukuma pie Telavivas Mākslas muzeja. Vairāki gājiena dalībnieku plakāti aicināja valdību ātrāk vienoties par ķīlnieku atbrīvošanu.
Pēdējās dienās medijos parādījās ziņas par sarunām starp Izraēlu un “Hamās”. Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu svētdien intervijā telekanālam NBC minēja iespēju, ka varētu tikt panākta vienošanās par ķīlnieku atbrīvošanu.
“Hamās” militārais spārns pirmdien apsūdzēja Izraēlas varasiestādes, ka tās kavē Kataras virzītās sarunas par iespējamo ķīlnieku atbrīvošanu apmaiņā pret “200 bērniem un 75 sievietēm”, kas tiek turēti Izraēlas cietumos.
Ķīlnieku un pazudušo ģimeņu forums pieprasīja valdībai atklāt, kādas prasības tā ir izvirzījusi sarunās par ķīlnieku atbrīvošanu.
Kā ziņots, 7.oktobrī “Hamās” sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot vairāk nekā 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 240 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.
Izraēla uz “Hamās” uzbrukumu reaģēja, uzsākot Gazas joslas masveida bombardēšanu, bet vēlāk izvērsa arī sauszemes operāciju, ieejot dziļi Gazas joslā un aplencot Gazas pilsētu.
Teroristu kontrolētās Gazas joslas varasiestādes apgalvo, ka Izraēlas bombardēšanā Gazas joslā esot nogalināti vismaz 11 000 cilvēku, taču šie skaitļi, domājams, ir pārspīlēti, ņemot vērā to dezinformāciju un, ko līdz šim izplatījis “Hamās”.