Foto: pexels.com

Izprast bērnu psihoemocionālo veselību! Piedāvā 3 bezmaksas lekcijas 0

Bieži vien vecākiem, pedagogiem un citiem līdzcilvēkiem, kas ikdienā ir ciešā saskarsmē ar bērniem, ir grūtības izprast viņu emocijas un uzvedības cēloņus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Veselības centra Vivendi organizēto nodarbību laikā interesentiem būs iespēja uzzināt vairāk par mātes attiecību veidošanu ar mazuli, bērnu hiperaktivitātes sindromu un depresiju pusaudžu vecumā.

Laikā posmā no 4. līdz 10. oktobrim tiks organizētas šādas nodarbības:
• “Mātes neverbālā pieskaņošanās bērnam – ceļš uz savstarpējo saprašanos un emocionālās saiknes veidošanu” 7. oktobris (pirmdiena) no plkst. 18.00 līdz 19.00

CITI ŠOBRĪD LASA

• “Depresija un trauksme pusaudžu vecumā” 9. oktobris (trešdiena)no plkst. 18.15 līdz 19.45.

• “Ieteikumi vecākiem un pedagogiem, kā palīdzēt bērniem ar uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu (UDHS)” 10. oktobris (ceturtdiena) no plkst. 18.30 līdz 20.00

Mātes pieskaņošanās sava mmazulim ir ļoti būtiska.Tā ir spēja izprast bērna emocijas un radīt sajūtu, ka viņš ir svarīgs. Pieskaņošanās process ir nozīmīgs ne vien bērna pirmajos dzīves gados, bet jau grūtniecības laikā, veidojot emocionālo saikni.

Tomēr nereti var rasties sarežģījumi un grūtības saprasties ar bērnu, tam pieaugot. Nodarbības “Mātes neverbālā pieskaņošanās bērnam – ceļš uz savstarpējo saprašanos un emocionālās saiknes veidošanu” mērķis ir izskaidrot mātes un bērna pieskaņošanās nozīmīgumu, kā arī aplūkot un izprast būtiskākos faktorus, kas apgrūtina un kavē šo procesu. Nodarbības laikā tiks demonstrēti arī praktiskie piemēri, uzskatāmā veidā parādot procesa norisi realitātē.

Foto – Shutterstock

Nodarbībā par tēmu “Ieteikumi vecākiem un pedagogiem, kā palīdzēt bērniem ar uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu (UDHS)” tiks skaidrots, kā būtu jāpielāgo vide un jākomunicē, lai bērns justos pēc iespējas disciplinētāks un motivētāks. Tiks demonstrēti arī praktiskie piemēri.

UDHS ir viens no biežāk sastopamajiem psihisko traucējumu veidiem bērniem, kas laikus nediagnosticēts un neārstēts, var saglabāties un izpausties pat pieaugušā vecumā. Bieži vien vecāki, pedagogi un citi cilvēki jūtas apjukuši, jo nav skaidrs, kā sniegt atbalstu un palīdzēt ikdienas gaitās bērnam ar UDHS.

Savukārt, nodarbības – “Depresija un trauksme pusaudžu vecumā” – laikā būs iespēja uzzināt par pazīmēm, pēc kurām var pamanīt jauniešus, kurus piemeklējušas psiholoģiskās grūtības un psihoemocionālie traucējumi skolā. Tāpat tiks runāts arī par garastāvokli un trauksmi, ēšanas traucējumiem, domām par pašnāvību, kā arī iedzimtajām temperamenta iezīmēm, kas var gan provocēt psihoemocionālās veselības grūtības, gan arī tās mazināt.

Reklāma
Reklāma

Depresija un trauksme ir ļoti izplatītas pusaudžu vidū. Bieži vien depresija netiek pat atpazīta, jo tās simptomi tiek uzskatīti par pusaudžiem raksturīgu uzvedību vai pat izlaidību. Savukārt, trauksmi un pastiprinātu stresu var veicināt pārlieku lielās pieaugušo gaidas no jauniešiem.

Vairāk informācijas par nodarbībām un pieteikšanos pieejama šeit. Lūdzu, ņemiet vērā, ka vietu skaits ir ierobežots!

Nodarbības vadīs Veselības centra Vivendi deju un kustību terapeite Kristīne Vende-Kotova un klīniskās psiholoģes Kristīne Dūdiņa un Kristiāna Kalniņa. Nodarbības notiks Veselības centra Vivendi telpās Bukultu ielā 11, Rīgā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.