Publicitātes foto

“Iznesu ārā norūdīties” – vai tiešām istabas augus un stādus jau pavasarī vajag nest ārā? 13

Cilvēki, kuri dzīvo privātmājās, vai arī tie, kuriem ir balkoni, pavasarī un vasarā mēdz iznest telpaugus ārā, domājot, ka tādējādi tie tiek norūdīti. Vai šāda pieeja ir tiešām nepieciešama?

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 brīnumēdieni! Pārtikas produkti, kuru regulāra iekļaušana ēdienkartē kavē ādas novecošanos
Lasīt citas ziņas

Pr šo tēmu ierakstu savā “Facebook” profilā ievietojusi saimniecība “Zutiņi”, kura nodarbojas ar dārzkopību, stādaudzēšanu un daudziem saistās ar neskaitāmiem tirgotajiem pupiņu veidiem.

Ko viņi domā par istabas augu rūdīšanu? “Nez, kurš to reiz izdomāja, bet šobrīd ik pa laikam dzirdam – “Iznesu ārā norūdīties”.
Tādēļ pacelsim šo tēmu – ko īsti nozīmē “norūdīt puķes”. Precīzāk, pret ko tās īsti ir jārūda?”

CITI ŠOBRĪD LASA

“Zutiņu” piedāvā salīdzinājumu ar cilvēku. Iedomājieties, ārā pāris grādi virs nulles vai viegli mīnusi. Un jūs izdzen ārā rūdīties. Vai, nedēļu nodzīvojot šādā temperatūrā, jūs pēkšņi par polārā loka eskimosu pārtapsiet?

Nu nē. Saķersiet iesnas, stīvumu pie gūžām un “savilktus krustus”. Vēl ekstrēmāk ir “rūdīties” tad, ja ārā ir +7 grādi un tas izcili skarbais asais pavasara vējš. Apvējo vaigus sarkanus, iesprēgā lūpas.

Bet, atgriežoties pie tēmas par augiem, “Zutiņu” saimnieki saka: “Tādēļ atcerieties. Jā, augus ir vērts norūdīt pirms izlikt laukā uz pastāvīgu dzīvi. Bet tos parasti rūda pret saules stariem. Līdzīgi kā cilvēki iet sauļoties palēnām, pa druskai katru dienu – lai neapdeg. Pret aukstumu norūdīt nevar.

Nu nevar Āfrikas morīti par eskimosu pārtaisīt, vienkārši izliekot vēsumā uz terases. Arī puķēm tāpat. No siltas telpas iznākušas aukstumā (zem +10 grādiem), tām iestājas šoks. Aiz šausmām tās aptur augšanu.”

“Zutiņos” joko: “Nedod Dievs, vēl slapjas kājas! Omīte teiktu: “Nieres spsaldēsi!!” Jā, pārmitra zeme + vēsums rosina sakņu puves.
Petūnijas skaļi lamājas, bet lavandas vienkārši aiziet ar sirdi. Pelargonijas sēž un domā par jums visādas sliktas domas. Tomāti vēsumā paliek zili (saknes neuzņem fosforu). Gurķi izdara pašnāvību uzreiz – neies jau mocīties.”

Tādēļ – ja vēlies rūdīt augus:
– Izvēlies siltu dienu bez vēja. Virs + 15 grādiem. Nes laukā uz brītiņu pasauļoties.
– Bet līdz kārtīgi siltam laikam turi vasaras puķes siltās telpās. Tur tās labi sakņosies un veidos ziedus nevis pukosies uz neaptēstu saimnieku.
– Dabā ir iekārtots tā, kā dabā ir iekārtots.
– Petūniju par sniega rozi nepārtaisīsi!
– Un atceries – dienas visas ir siltas. Bet naktis…
– Ja naktīs gaisa temperatūra nokrīt zem 10 grādiem – ne cilvēkam, ne puķei laukā ilgstoši nevajadzētu atrasties.

Reklāma
Reklāma

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.