Izmisums vai jauna stratēģija? Putins izvieto kaujas delfīnus, lai tie stātos pretī Ukrainas desantniekiem 97

Krievija ir pārvietojusi savus unikālos, īpaši apmācītos kaujas delfīnus tuvāk kara frontes līnijai Melnajā jūrā, ziņo “Daily Mail“.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Satelītattēli tagad liecina par delfīniem Novoozernē, 56 jūdzes uz ziemeļiem, tuvāk vietai, kur Ukrainas specvienības iekļuva Krimas pussalā.

Delfīni ir apmācīti un tiek izmantoti pret ienaidnieka ūdenslīdējiem, kas ielaužas ostās, lai novietotu mīnas, vai izlūkošanai. Viņiem ir iemācīts brīdināt savus kontrolierus un pat veikt triecienus no zemūdens ieročiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Novoozerne ir bijusī padomju zemūdeņu bāze, kurā Krievija ir izvietojusi raķešu korvetes un dažādus kuģus, norāda OSINT pētnieks Satons, kurš analizēja satelītattēlus.

“Iespējams, ka mīnu izvietošana aizsargās viņus no Ukrainas īpašajiem spēkiem, kas rada reālus draudus šajā apgabalā,” ziņoja pētnieks “Naval News”.

“Apmācīti delfīni tiek uzskatīti par efektīviem pret militārajiem ūdenslīdējiem. Lai cik atlētisks vai labi trenēts būtu cilvēks, nav neviena, kas prastu peldēt ātrāk par tiem. Un iebūvētais hidrolokators dod viņiem vēl lielākas priekšrocības,” viņš norāda.

Zīdītāju virzība uz karadarbības zonu notiek laikā, kad Ukrainas raķešu un bezpilota lidaparātu triecienu dēļ diktators bija spiests pārvietot lielāko daļu savu karakuģu no Sevastopoles – viņa Melnās jūras flotes galvenās mītnes – uz Novorosijsku.

Delfīni kopš padomju laikiem ir apmācīti lietot zemūdens ieročus. Militārais treneris, atvaļinātais kapteinis Jurijs Pļačenko paskaidroja:

“Delfīnam vajadzēja dot signālu, un, ja bija nepieciešams, tam tika dota pavēle iznīcināt zemūdens diversantu.”

“Tas bija bruņots ar zemūdens pistoli, kas bija piestiprināta pie delfīna ar īpašu stiprinājumu, un zīdītājs varēja šaut. Retos arhīva kadros bija redzams, kā delfīns uzbrūk ūdenslīdējam. Cilvēkam nebija nekādu izredžu šajā cīņā,” viņš norāda.

“Nirējam bija gandrīz neiespējami nokļūt līdz kuģim nepamanītam, ja ūdenī patrulēja delfīni.”

Militārā delfīnu apmācības programma, kas ilgu laiku darbojās Sevastopolē, aizsākās aukstā kara laikā (ap 1970. gadu), kad Padomju Savienība izmantoja dzīvniekus, lai atrastu mīnas vai izspiegotu ārvalstu kuģus.

Reklāma
Reklāma

Krievija ir klusējusi par savu jūras delfīnu pašreizējo lomu, taču, šķiet, ka Putina spēki arvien vairāk ir noraizējušies par to, ka Ukraina vēršas pret Krimu un pārrauj piegādes līnijas uz pussalu, kas ir prelūdija teritorijas atgūšanai.

Vai arī delfīnu kustība varētu liecināt par izmisumu no krievu puses…

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.