Sākti sagatavošanas darbi Zolitūdes traģēdijā sabrukušā veikala “Maxima” atlikušās ēkas virszemes daļas demontāžai.
Sākti sagatavošanas darbi Zolitūdes traģēdijā sabrukušā veikala “Maxima” atlikušās ēkas virszemes daļas demontāžai.
Foto-LETA

Izmeklētājiem esot skaidrs skatījums par potenciālajiem aizdomās turamajiem Zolitūdes traģēdijā 2

Izmeklētājiem ir skatījums par potenciālajām aizdomās turamajām personām Zolitūdes traģēdijā, šodien pēc tikšanās ar traģēdijā cietušajiem sacīja Valsts policijas Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Konkrētas aizdomās turamās personas vai to skaitu Grišins neatklāja.

Grišins sacīja, ka patlaban VP veiktie ekspertīžu rezultāti nav izpaužami, bet pirmstiesas izmeklēšana ir noslēguma stadijā. Tuvākajā laikā tiks juridiski noformēti veikto ekspertīžu dokumenti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vaicāts par lietas virzīšanu kriminālvajāšanai uz prokuratūru, Grišins skaidroja, ka tas tiks darīts “pēc kāda laika”, taču konkrētus termiņus, tostarp varbūtību, ka tas tiks izdarīts vēl šogad, Valsts policijas pārstāvis atturējās izpaust. Viņš skaidroja, ka nebūtu ētiski patlaban minēt iespējamo laika periodu.

Savukārt biedrības “Zolitūde 21.11” pārstāve Regīna Ločmele žurnālistiem pastāstīja, ka šodien sanāksmē pārrunātas likumdošanas izmaiņas un jaunu likumprojektu sagatavošana. Viņa norādīja, ka lielākais sanāksmes ieguvums ir divu problēmjautājumu atrisināšana, no kuriem viens ir par traģēdijā cietušā ugunsdzēsēja Alksandra Lāča tālākajām darba gaitām. Savukārt otrs jautājums ir par bojā gājušā ugunsdzēsēja Reinfelda dzīvesbiedres iespēju pretendēt uz pabalstu.

Jau ziņots, ka pagājušā gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Valsts policija uzreiz pēc traģēdijas sāka kriminālprocesu.

Savukārt šovasar policija ir sākusi vēl vienu kriminālprocesu – saistībā ar darba drošības noteikumu pārkāpumiem uzņēmumā “Maxima Latvija”. Kriminālprocess sākts, jo tas ir vienīgais veids, kā pārbaudīt Valsts darba inspekcijā slēdzienā minētos faktus par darba drošības noteikumu pārkāpumiem sagruvušajā tirdzniecības objektā un izvērtēt, vai darba devējs saucams pie kriminālatbildības.
Pirms tam tika sākts vēl viens kriminālprocess, jo saistībā ar Zolitūdes traģēdiju policija atklāja viltotus ar būvniecību saistītus dokumentus, un vainīgais sodu jau saņēmis.

Policija arī šovasar veica divus izmeklēšanas eksperimentus sagruvušajā veikalā. 17.aprīlī pirmā eksperimenta rezultātā sagruvušā lielveikala jumta konstrukcijas neizturēja ūdens svara spiedienu un tā ietekmē pārlūza. Savukārt otrajā eksperimentā notika kontrolēta veikala jumta dedzināšana, jo 2011.gadā, būvējot lielveikalu, notika ugunsgrēks. Galvenais mērķis šim eksperimentam bija noteikt nestspēju visām konstrukcijām, kādas bija pirms ugunsgrēka un pēc ugunsgrēka.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.