Izmeklēšana par valsts naudu 0
Kādus valsts apmaksātus izmeklējumus un kurās veselības aprūpes iestādēs vēl var veikt ar ģimenes ārsta norīkojumu, ņemot vērā to, ka visam gadam piešķirtās kvotas jau izpildītas? Par ultrasonogrāfijas veikšanu man bija jāmaksā Ls 15, bet manai kaimiņienei ar onkoloģisku diagnozi par steidzamu mamogrāfijas veikšanu Stradiņa slimnīcā – Ls 60 un klīnikā “Linezers” par asins analīzi – Ls 20. Ārsti slimniekus, kas atbraukuši no tālienes, nostāda izvēles priekšā – maksā un veic izmeklējumu vai dodies mājās. Andra no Rīgas
Atbild Nacionālā veselības dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Štālberga: “Ārstniecības iestādēm ir jāplāno valsts apmaksāto pakalpojumu sniegšana pa periodiem, nodrošinot pacientiem veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību visa gada laikā. Ņemot vērā ierobežotos valsts budžeta līdzekļus, ārstniecības iestādes var veidot plānveida veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas pretendentu rindas, savstarpēji vienojoties ar pacientu par laiku, kad viņš pakalpojumu saņems. Ja pacients nevēlas gaidīt rindā, viņš ir tiesīgs pieņemt lēmumu – saņemt valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu citā ārstniecības iestādē, kas arī noslēgusi līgumu ar valsti un kurā gaidīšanas rindas nav vai tās ir mazākas, vai izvēlēties saņemt maksas pakalpojumu.
Lai uzzinātu, kurā ārstniecības iestādē šobrīd tiek nodrošināta valsts apmaksāta ultrasonogrāfijas, rentgena un citu izmeklējumu veikšana, var zvanīt pa Nacionālā veselības dienesta bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 (darbdienās no plkst. 8.30 līdz 17.00) vai izlasīt to dienesta mājaslapā sadaļā “Veselības aprūpes pakalpojumi”.
Vienlaikus jānorāda, ka pašlaik valdība izskata budžeta grozījumus un atbilstoši tiem palielināsies arī valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība.”