Izmēģinām, ko maina sulu kūre 0
Pirms dabas sazaļošanas bieži jūtamies saguruši. Ja ir kāda ielaista vai nesen uzradusies kaite, gan vaigs kļūst pelēks, gan plok dzīvesprieks. Kopš senlaikiem uzskatīts, ka šādās reizēs der svaigi tecināta bērza sula. 2011. gada aprīlī 36,6 °C eksperimentā pārbaudījām, vai tāda sulu kūre spēj uzlabot garastāvokli un mazināt veselības problēmas.
Bērza sula – Dievu dzēriens
Koku stumbros pavasarī plūst īsta dzīvības straume, kas satur gan katrai sugai raksturīgās bioloģiski aktīvās vielas, gan enerģētisko informāciju.
Īpaši laba ir bērza sula, ne velti to dēvē par Dievu dzērienu.
Pārbaudei, vai uzņemtā šķidruma pietiek, der pavisam vienkārša metode: ja urīns tumšs, jādzer vairāk, ja gaišs – ir gana.
Svaiga bērza sula satur daudz vērtīgu vielu – dabiskos cukurus, miecvielas, organiskās skābes, mikroelementus un makroelementus, tāpēc palīdz tiem, kurus moka kaulu un locītavu sāpes vai sarežģījumi gremošanas sistēmā.
Sulai piemīt arī asinsradi veicinoša, urīndzenoša, baktericīda un brūces dziedinoša iedarbība. Tā kopā ar vielmaiņas atkritumproduktiem ātri izdalās, tāpēc ir lielisks organisma attīrītājs.Ieteicama arī pīpmaņiem, jo palīdz attīrīties bronhiem. Lietojama fosfāta nierakmeņu šķīdināšanai, tomēr par to labāk konsultēties ar ārstu.
Bērza sula satur ne tikai laboratoriski izdalāmas vielas, bet arī koka enerģiju, kas sasparo dzīvesprieku, kliedē satraukumu, klusina vēlmi uzspiest citiem savu gribu un rosina pieņemt pasauli lielākā mīlestībā.
Eksperimenta norise 1. Ieva Muzikante un Druvis Niedra – abi savu veselību par teicamu neuzskata – iepazīstas ar dziednieka Ziedoņa Kārkliņa sniegto informāciju par svaigi tecinātas sulas ietekmi uz organismu. 2. Dalībnieki vismaz desmit dienas dzer bērza sulu. 3. Eksperimenta sākumā viņi dodas pie dziednieka Ziedoņa Kārkliņa un Folla diagnostikas speciālista Normunda Uzulēna, kuri pārbaudīja viņu veselību, īpašu uzmanību pievēršot orgāniem, kurus sulas dzeršana varētu ietekmēt vairāk. 4. Pēc nedēļas Ieva un Druvis tiek testēti vēlreiz, lai secinātu, kādu iespaidu sula radījusi.
Reklāma
|
Cik dzert?
Kūres laikā vēlams dienā izdzert tik daudz sulas, cik bez piepūles var dabūt iekšā. Maziem malciņiem, nesteidzoties. Parasti ir tā: pirmo glāzi izklunkšķina ar prieku, otru – pārdomājot, trešā jau pati prasās. Sulu dzert ir patīkami! Pārbaudei, vai uzņemtā šķidruma pietiek, der pavisam vienkārša metode: ja urīns tumšs, jādzer vairāk, ja gaišs – ir gana. Vēsumā sula nebojājas vismaz trīs dienas.
Cik ilgi dzert? Svaigu – kamēr kokam sāk plaukt lapas un sula kļūst duļķaina. Sagatavotu glabāšanai – kamēr krājums iztukšots.
Arī kļava laba, un alksnis tāpat
Pavasara sulu kūri var veikt tikai ar vienu – bērza sulu. Bet labvēlīgā ietekme uz organismu spēcīgāka, ja izdodas tikt pie vairāku koku sugu sulas.
Arī kļavas sula tajā esošo dabīgo cukuru, organisko skābju, miecvielu, vitamīnu un citu bioloģiski aktīvu vielu sabalansējuma dēļ mazina sāpes un stīvumu locītavās, uzlabo gremošanu. Sulai piemīt tonizējoša, urīndzenoša, pretiekaisuma, atkrēpojoša, organismu spēcinoša un brūces dziedinoša iedarbība. Līdzīgi bērza sulai, tā veicina vielmaiņas atkritumproduktu izvadīšanu. Latvijā kļavu ir krietni mazāk nekā bērzu, tāpēc daudzi šo sulu nav iepazinuši. Turklāt tā jāizdzer uzreiz, jo nav ilgstoši glabājama.
Dziednieki uzskata – sadarbošanās ar kļavu ļauj uzlabot tos karjeras aspektus, kas enerģētiski saistīti ar naudas plūsmu. Tomēr negodīgajiem ceļus tikšanai pie zelta naktspoda kļava negludina.
Enerģētiskās iedarbības ziņā kļava tiek uzskatīta par līdzsvarotājkoku, kas vairo iekšēju stabilitāti un pašapziņu, spēju pieņemt lēmumus un tikt galā ar ārdošām emocijām. Lai cik neticami izklausās, dziednieki uzskata – sadarbošanās ar kļavu ļauj uzlabot tos karjeras aspektus, kas enerģētiski saistīti ar naudas plūsmu. Tomēr negodīgajiem ceļus tikšanai pie zelta naktspoda kļava negludina. Tā mudina ieraudzīt, kā nopelnīt tik naudas, cik vajadzīgs.
Šī sula sāk tecēt ļoti agri – kad atdzīvojas bērzs, kļavas laiks jau beidzies.
Īsts atradums veselības stiprināšanai ir alkšņa sula. Šo koku var dēvēt par skopuli, turklāt tecēšanas brīdis ir īss un tik kaprīzs, ka grūti noķerams. Toties sula iedarbīga – pat mazā porcijā vai kopā ar bērza sulu uzlabo gremošanu, veicina aknu darbību, bet galvenais – noder kaulu un locītavu stiprināšanai, mazina iekaisumu. Enerģētiski vairo emocijas, kas spēcina ģimeniskās saites.
* *
Tā kā Ziedoņa Kārkliņa galvenais līdzeklis eksperimenta dalībnieku veselības stāvokļa apzināšanai ir dziednieka talants – paaugstināts enerģētiskais jutīgums –, viņš lūdz, lai sulu kūres iedarbību pārbaudītu arī ar atbilstīgu aparatūru.
To apņemas veikt Folla diagnostikas speciālists dziednieks Normunds Uzulēns. Iedarbojoties uz bioloģiski aktīvajiem punktiem, ar šo metodi iespējams noteikt gan organisma vispārējo stāvokli, gan konstatēt atsevišķu orgānu atbilstību vai neatbilstību vēlamajai normai, gan atrast piemērotākos medikamentus un pārtikas produktus pamanīto problēmu novēršanai.
Kaut kas ir mainījies
Druvis Niedra ir lauku vīrs, kurš bērza sulu līdz šim uzskatījis par parastu sezonas padzērienu, nevis universālu organisma stiprinātāju. Eksperiments viņu ieinteresēja gan veselības problēmu dēļ, gan diezgan pelēkās ikdienas dažādošanai.
– Gandrīz visas veselības kaites, kuras it kā mazina bērza un alkšņa sula, man pēdējā laikā ir aktuālas. Moka sen iegūlušas muguras un locītavu sāpes. Kopš lietoju zāles, varu gan strādāt, gan ar velosipēdu braukt, tomēr rītos no gultas izkāpt diezgan grūti. Esmu iedzīvojies arī kuņģa čūlā. Taču visvairāk diskomforta pēdējā laikā sagādā prostata.
Veids, kā cenšos turēties pretī šīm nebūšanām, – ļoti daudz kustos.
Eksperimentu sāku 2. aprīlī. Pirmajās dienās bija grūtības ar vajadzīgo sulas daudzumu – pat bērzam tā tecēja ļoti negribīgi, bet alksnim – ne pilītes. Tomēr divi litri dienā sanāca.
8. aprīlis, pirmā veselības pārbaude
Vispirms Druvi skata Ziedonis Kārkliņš. Viņš orgānu veselības stāvokli izjūt ar rokām, dažbrīd ņemot palīgā arī no īpaša metāla gatavotu rāmīti. Atbildei uz izteiktajām replikām Druvim atliek vien apstiprinoši māt ar galvu – dziednieks tiešām redz cilvēkam cauri.
Alkšņu sula nav ne sīva, ne rūgta – gandrīz tāda pati kā bērzam.
“Daudz traumu bijis. Sašaurināti galvas asinsvadi. Prostata traucē. Labā niere gan švaka. Jostas skriemeļi ļoti cietuši. Pēc skata neatgādini sirds slimnieku, bet sirsniņa šodien diezgan vāja.”
Izmantojot Folla metodi, Druvi testē Normunds Uzulēns. Eksperimenta dalībnieks vienā rokā tur portatīvā aparāta rokturīti, bet uz otras pirkstiem diagnosticētājs dažādu orgānu bioloģiski aktīvajos punktos veic uzspiedienu un monitorā, kur projicējas dažādi orgāni, nolasa vajadzīgo informāciju. Viņš nosauc tās pašas veselības problēmas, ko jau uzrādījis Kārkliņš, tikai saista tās ar konkrētiem enerģētiskajiem meridiāniem.
Pēc tam dziednieks lūkojas, kā problēmu orgāni reaģē uz bērza sulu. Secina, ka tā ļoti patīk nierēm, strauji uzlabo aknu rādītāju, palīdz kliedēt sāļu nogulsnējumus, tāpēc – jādzer.
Ziedoņa Kārkliņa ieteikumi, kā Druvim veselības stiprināšanu turpināt pēc eksperimenta beigām: * jādzer lazdu lapu un mizu tēja (1:1) – asinsvadu tīrīšanai; *kārtīga šļuka linsēklu eļļas no rīta tukšā dūšā – tas darīs slīdīgākas nodilušās locītavu skrimšļu virsmas;
Kārtīga šļuka linsēklu eļļas no rīta tukšā dūšā – tas darīs slīdīgākas nodilušās locītavu skrimšļu virsmas.
* cik vien bieži iespējams – cūkkājiņu galerts, jo tajā ir vielas, kas palīdz skrimslim atjaunoties, bet pie galerta – ar visu sakni sagrieztu pieneņu salāti. Nekas, ka vēders no tāda ēdiena bišķi mīkstāks – kaulu veselības labā daudz ko var pieciest; * tikko virza no zemes ārā, tā salātos – sirdij labi; * brūkleņu lapu un pelašķu tēja – īstākā nieru zāle; * tikko bērziem parādās lapiņas, no kādas riekšavas izspiest sulu un sajaukt ar bērza sulu – arī nieru veselībai; * lai vispārējais skats būtu vēl labāks, sažāvētu lielās ālantes sakni samalt kafijas dzirnaviņās un piemest pa naža galam pie ēdiena.
|
Pēc nedēļas
Druvis: “Labi saprotu, ka sešdesmit gados iekrāto četrpadsmit dienās no organisma izdabūt nav iespējams – ja grib sa sniegt kaut ko reālu, kardināli jāmaina dzīvesveids un domāšana.
Tomēr kustēties kļuvis vieglāk, bet galvenais – mazinājies prostatas kaites radītais diskomforts. To, cik lielu prieku tas var sagādāt, sapratīs vien vīri, kam ar šo nelaimi bijusi darīšana. Jūtu arī, ka prāts kļuvis gaišāks.”
Kustēties kļuvis vieglāk, bet galvenais – mazinājies prostatas kaites radītais diskomforts. To, cik lielu prieku tas var sagādāt, sapratīs vien vīri, kam ar šo nelaimi bijusi darīšana.
Normunds Uzulēns atkal skata cauri visus meridiānus un jaunos rādījumus salīdzina ar iepriekšējiem. Priecīgi paziņo: žultspūšļa un urīnpūšļa meridiāniem tie ievērojami pakāpušies, arī sirdsdarbība atbilst normai. Diezgan droši var teikt, ka šo izmaiņu pamatā ir sulas dzeršana.
Ar Folla metodi tiek piemeklēti Druvim piemērotākie dabas produkti, kas var palīdzēt veselības stiprināšanai – vārpatas un nātres sakņu pulveris, mārdadža elļa, bišu māšu peru pieniņš.
Vērtē Ziedonis Kārkliņš Jūtu, ka ķermeņa labā puse sulu ņēmusi pretī vairāk nekā kreisā, jo labās rokas un kājas locītavu stāvoklis uzlabojies. Labā niere saņēmusies. Kuņģis tāds pats kā iepriekš, prostata arī, toties sirsniņa spēcīgāka. Mugurkaulam krietni patīkamāka jostas daļa, diemžēl kakla skriemeļos izmaiņu nav. Akna labāka, žultspūslis arī. Sulu bija vērts dzert! Un jāturpina.
|
Gultai – ritentiņus, no āderes nost
Ieva Muzikante ir gleznotāja un tēlniece, Baldones mākslas skolas pasniedzēja, patiesībā – šis skolas dvēsele. Viņa studē dizainu Mākslas akadēmijā. Slodze pamatīga, līdz spēku izsīkumam.
– Beidzot zinu, kas ir pavasara nogurums. Agrāk, kad nodarbojos ar jogu un vēderdejām, pašsajūta bija labāka. Tagad tam vairs nav laika. Sākušas sāpēt locītavas un pēdas – sevišķi papēži tā savādi tirpst, reizēm no rīta grūti pa trepēm nokāpt.
Eksperimentā iesaistījos cerot, ka bērza sula vairos enerģiju un varbūt palīdzēs locītavām. Taču bērzs, kurā parasti urbjam, pēkšņi bija izdomājis skopoties. Izglāba Baldones mācītājs, apgādājot visu mūsu ģimeni ar eksperimenta izejvielu. Tomēr dienā izdzert divus litrus sulas man pie labākās gribas neizdevās. Esot darbā vai akadēmijā, liela dzeršana neiznāk, jāiztiek ar to, cik var iemalkot no rīta un vakarā.
8. aprīlis, pirmā veselības pārbaude
Vispirms Ievu skata Ziedonis Kārkliņš: “Kam tu stāvi ceļā? Aurā tumšs stabs. Nav nekas liels, bet tev neder!
Kas kuņģītim nepatīk? Asinsvadu sašaurinājums arī jūtams. Noteikti jāaiziet pie ginekologa.
Nierītes varēja būt labākas. Un locītavu problēmas ir nopietnas. Man aizdomas, ka tu uz āderes guli!”
Kārkliņš lūdz atļauju pastrādāt ar auru. Ieva atceras īpatnējo sajūtu: šķitis, ka no viņa rokām sprēgā sīkas zvaigznītes; pavērusi acis, ap visu dziednieka veidolu redzējusi gaismas virmojumu. Pēc tam viņai kļuvis ļoti viegli.
Lai sieviete būtu vesela, dzīvespriecīga un laimīga, vajadzīgas trīs lietas – ķiploks, kustības un mīļotais vīrietis.
Normunda Uzulēna Folla aparāta rādījumi apstiprina to pašu, ko sacījis Kārkliņš. Arī, pārbaudot meridiānu saderību ar bērza sulu, dziednieks konstatē: organismam patīk.
Ziedoņa Kārkliņa ieteikumi, kā Ievai veselības stiprināšanu turpināt pēc eksperimenta beigām: * pēc iespējas ātrāk prom no āderes – gultai pie kājām ritenīšus; dienā lai stāv pie sienas, bet naktī var aizstumt tur, kur āderu nav; * atsākt vēderdeju nodarbības – tās labvēlīgi ietekmē visu organismu, sevišķi ginekoloģisko veselību; * vasaras vidū – sarīkot gurķu sulas nedēļu, pēc tam kārta ķirbju kūrei, atceroties, ka kaulu un locītavu veselībai vislabākais ir ķirbis ar visu mizu;
Ginekoloģiskajai veselībai – kazeņu lapu, arī kliņģerīšu un raspodiņu tēja, bet svaigā veidā pa nelielai strutenes lapiņai dienā, salātos pirmās gārsiņas kopā ar jaunajām nātrītēm.
* locītavām – linsēklu eļļa un cūkkājiņu aukstā gaļa, arī melnie rutki, bet saprātīgā daudzumā, lai nekaitē kuņģim; * ginekoloģiskajai veselībai – kazeņu lapu, arī kliņģerīšu un raspodiņu tēja, bet svaigā veidā pa nelielai strutenes lapiņai dienā, salātos pirmās gārsiņas kopā ar jaunajām nātrītēm; * lai aurā neviens vairs nevarētu izsist caurumu, jāiet pirtī, jānoziežas ar medu un jāzvetējas ar kadiķu slotu. Pirms gulētiešanas – termosā sagatavota kadiķu skuju un vībotnes tēja; * aknām un aizkuņģa dziedzerim – lielās ālantes sakne, mellenes, pupiņu pākstis – gan tējā, gan sautējumos.
|
Pēc nedēļas
Ziedonis Kārkliņš: “Rokas un kājas locītavām ķermeņa kreisajā pusē nav uzlabojuma, bet labajā izmaiņas jūtamas. Ar nierītēm tas pats – labā niere reaģējusi diezgan smuki. Akna kļuvusi labāka, kuņģītis arī, tikai zarnu trakts palicis tāds pats. Sirsniņa saņēmusies. Jāturpina dzert, kamēr vien sula tek!”
Vērtē Normunds Uzulēns Sulas dzeršana visvairāk uzlabojusi aknu un žultspūšļa meridiānu darbību. Tālākai veselības stiprināšanai dziednieks iesaka vairākus Folla aparāta Ievai akceptētus dabas produktus – zivju eļļu, šķiedrvielu kapsulas un īpašu C vitamīnu.
|
Raksts publicēts žurnāla “36,6°C” 2011. g. maija numurā