SIA “Ceļu būves sabiedrības “Igate”” valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns piedalās preses konferencē, kurā informē par Iekšējās drošības biroja izmeklēšanu saistībā ar darbiem uz Latvijas robežas ar Krieviju un Baltkrieviju.
SIA “Ceļu būves sabiedrības “Igate”” valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns piedalās preses konferencē, kurā informē par Iekšējās drošības biroja izmeklēšanu saistībā ar darbiem uz Latvijas robežas ar Krieviju un Baltkrieviju.
Foto: LETA/Edijs Pālens

Izmantot Latviju tikai kā lētā darbaspēka valsti? Ceļu būves uzņēmuma “Igate” vadītājs Peilāns apsver uzņēmumu pārcelšanu uz ārvalstīm 4

Iespējams, ka pēc Iekšējās drošības biroja (IDB) pērn sāktās izmeklēšanas pret ceļu būves uzņēmuma “Igate” un vairāku citu uzņēmumu vadītāju un līdzīpašnieku Māri Peilānu, viņam piederošie uzņēmumi var pārcelt savu darbību uz citām valstīm, Latvijā atstājot tikai filiāles, intervijā aģentūrai LETA sacīja Peilāns.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Lasīt citas ziņas
“Mēs varam izmantot Latviju tikai un vienīgi kā lēta darbaspēka valsti un turpmāk te ieguldām apaļu nulli, bet visu peļņu atstājam ārpusē.

Ja viena valsts institūcija mūsu darbu var apgrūtināt tādā mērā, tad tas ir jautājums, par kuru mēs domājam. Varam te atstāt tikai filiāles,” stāstīja Peilāns.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piemēram, skaidroja Peilāns, līmēto koksnes produktu ražotājs “IKTK” plānoja pirkt papildu kokapstrādes iekārtas līmētajiem koksnes produktiem.

Peilāns norādīja, ka šīs iekārtas uzņēmums var nopirkt arī citā valstī un tad no Latvijas uz turieni izvest tālākai apstrādei produktu ar zemāku pievienoto vērtību.

“Pēcapstrādi mēs mierīgi varam pārcelt uz saviem galvenajiem noieta tirgiem, lai tiem būtu tuvāk. Jā, tur tad mēs vairāk samaksāsim nodokļos, bet gulēsim mierīgāk,” sacīja Peilāns.

Jautāts, vai plāni par pārcelšanos uz ārvalstīm pagaidām ir tikai domās, vai arī jau notiek konkrētas sarunas, Peilāns stāstīja, ka pašlaik tiek pētīts Ungārijas tirgus, jo blakus ir arī Austrija, Čehija, Slovākija.

“Kaut ko jau esam paveikuši Igaunijā, bet sīkāk par to vēl nerunāšu. Nodokļu politikas dēļ Igaunijā darīsim arvien vairāk,” piebilda Peilāns.

Jautāts, vai tad, ja izmeklēšanas rezultātā apsūdzības netiks izvirzītas, darbs pie uzņēmumu izveides ārvalstīs tiks turpināts, Peilāns skaidroja – jo kompānija ir lielāka, jo par tās virzības kursu lēmumi ir jāpieņem laicīgāk.

“Mēs lēmumus esam jau pieņēmuši, kas nozīmē, ka mēs šajā virzienā viennozīmīgi turpināsim kustēties. Turklāt, ja par mums tik viegli varēja izteikt aizdomas, tad man lielu ilūziju vairs nav. Iespējams, darbību vairāk sabalansēsim un vairāk atstāsim Latvijā, bet viennozīmīgi veidosim arī uzņēmumus citās valstīs.

Uz viena krēsla sēdēt nedrīkst. It īpaši šeit, kur tik vienkārši var notikt tas, kas notika,” skaidroja Peilāns.

Viņš piebilda, ka arī Lietuvā patlaban jau ir ražošana un ir plāns tur paplašināties vēl vairāk.

Uz jautājumu, vai viņam piederošie uzņēmumi neplāno pilnībā slēgt savu darbību Latvijā, Peilāns atbildēja “nekad nesaki nekad”.

“Mēs vairs neesam mazs uzņēmums. Mēs esam pietiekami lieli. Tas nav lēmums, par kuru varētu runāt saskatāmā nākotnē. Taču, ja tas būs nepieciešams… Mums jau ir pieredze ar darbu ārvalstīs. Ja mēs arvien vairāk pārcelsim darbu ārpus Latvijas un tur būs labāk, tad šeit var slēgt arī visu. Iekārtas var pārvest un angārus pārdot. Arī tā var notikt,” sacīja Peilāns.

Reklāma
Reklāma

Jau ziņots, ka IDB pērn 3.septembrī līdz ar bijušo Valsts robežsardzes (VRS) priekšnieku Normundu Garbaru aizturēja divus SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” (“Igate”) darbiniekus, tostarp valdes priekšsēdētāju un līdzīpašnieku Peilānu.

2015.gadā VRS noslēdza ar SIA “Ceļu būvniecības sabiedrību “Igate”” vienošanos par valsts robežas joslas infrastruktūras izbūvi gar robežu.

Valdība 2017.gada oktobrī atļāva Iekšlietu ministrijai (IeM) uzņemties ilgtermiņa saistības, lai laika posmā no 2017.gada līdz 2020.gadam varētu novirzīt vairāk nekā 31 miljonu eiro Latvijas robežu ar Krieviju un Baltkrieviju stiprināšanai.

Peilānam un viņa ģimenes locekļiem tieši un pastarpināti pieder kapitāldaļas ceļu būves uzņēmumā “Igate”, koka palešu ražošanas uzņēmumā “Marko KEA”, līmēto koka konstrukciju ražošanas uzņēmumā “IKTK”, būvniecības uzņēmumā “Igate būve”, uzkopšanas uzņēmumā “Marko īpašumi”, holdingkompānijā “Igate-M”, inženierbūvniecības uzņēmumā “IKTT”, elektroenerģijas ražošanas uzņēmumā “MRK Enerģija”. Peilāns ir arī viens no futbola kluba “Jelgava” vadītājiem.

“Igate” apgrozījums 2018.gadā sasniedza 43 miljonus eiro, kas ir 1,7 reizes vairāk nekā 2017.gadā. Savukārt uzņēmuma peļņa pieauga 4,9 reizes, sasniedzot 2,925 miljonus eiro iepretī 600 000 eiro 2017.gadā.

“Marko KEA” apgrozījums 2018.gadā bija 8,538 miljoni eiro, bet peļņa – 20 811 eiro. “IKTK” apgrozījums 2018.gadā bija 1,185 miljoni eiro un uzņēmums cieta 65 760 eiro zaudējumus. “Igate būve” apgrozījums bija 3,127 miljoni eiro, bet peļņa – 215 650 eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.