Kā meditējat? 5
Meditēt nozīmē nonākt citādā apziņas stāvoklī un pieslēgties dievišķās enerģijas kanālam. Kā to pareizi izdarīt, ir ļoti grūti aprakstīt vārdiem. Vajag, lai tehniku ierāda speciālists, pēc tam var praktizēt patstāvīgi. Jāapsēžas, jāaizver acis un pie sevis jāatkārto noteikts atslēgas vārds, līdz nonāk meditatīvā stāvoklī. Vārds katram ir savs un tiek piemeklēts pēc cilvēka enerģētikas.
Pirms intervijas internetā aplūkojot jūsu fotogrāfijas, ar kolēģēm spriedām, ka izskatāties pārāk jauns, lai būtu piedalījies Černobiļas avārijas seku likvidācijā. Vai jauneklīgais izskats būtu jogas nopelns?
Domāju, ka jā. Ja nenodarbojies ar fiziskām aktivitātēm, asinsrite, vielmaiņa, šūnu apgāde ar skābekli un citi procesi organismā kļūst lēnāki. Ja kusties, viss, tostarp šūnu atjaunošanās, noris ātrāk.
Pasīvu cilvēku var salīdzināt ar purvu, bet aktīvu – ar upi. Upe ir pastāvīgā kustībā, tāpēc neaizaug. Stāvošs ūdens pakāpeniski pārpurvojas.Joga palīdz organismam atjaunoties jebkurā vecumā. Pirms pieciem gadiem pie manis sāka vingrot kāda logopēde, kurai tolaik bija septiņdesmit gadu. Viņa sūdzējās par muguras sāpēm. Pašlaik viņa spēj izpildīt pilnīgi visus vingrojumus, ko rādu. Jaunās meitenes uz kundzi skatās ar apbrīnu, jo daudzas nevar izdarīt ne pusi no tā. Viņa joprojām turpina darba gaitas, nesen uzrakstījusi arī grāmatu. Tikmēr citi 70 gadu vecumā vai pat agrāk sevi diemžēl jau ir norakstījuši.
Kas ir hatha joga
Sergejs Jolkins: “Ir ārkārtīgi daudz jogas veidu, un attīstās aizvien jauni, bet hatha joga ir viens no klasiskajiem. Ha senindiešu valodā nozīmē – saule, tha – mēness. Dienā esam aktīvi, bet naktī atpūšamies. Vienmēr jācenšas dzīvot harmonijā ar dabas ritmiem. Hatha joga sniedz šādu iespēju, jo dinamiskai kustībai vienmēr seko atslābināšanās, lai uzkrātu spēkus nākamajam vingrojumam.”