Foto no privātā arhīva

Neveiksmīgais eksperiments 0

2001. gadā Jānim parādījās cerība, un viņš, kā pats atzīst, vieglprātīgi parakstījās uz eksperimentu. Maskavā pēc augstām tehnoloģijām viņam tika veikta operācija. Tās laikā mugurkaula bojājuma vietā Jānim ievadīja embrionālās cilmes šūnas ar domu, ka tās attīstīsies un tad nāks jūtams uzlabojums. Bet tā nenotika. “Operācija bija neveiksmīga – tās rezultātā zaudēju labās plaukstas darbību, respektīvi, tā man vairs nestrādā, lai gan pirms tam darbojās,” paskaidro Jānis. “Tas nozīmē, ka šis eksperiments bija domāts tikai zinātnei – lai vairāk neatkārtotu. Pēc tam jau šādas operācijas tiešām aizliedza.
Šobrīd man strādā tikai kreisā roka. Labā arī kustas, bet plauksta nestrādā.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Vienīgais glābiņš – fizioterapija
Uz jautājumu, kā patlaban, pēc tiem gadu desmitiem, Jānis jūtas, viņš atbild: “Man ir normāli. Man ir mana spastika un neiroloģiskās sāpes. Pārvietojos ratiņkrēslā, braucu katru dienu vingrot. Man ir savi vaļasprieki, kurus es vēl varu baudīt.

Uz fizioterapiju dodos katru darbdienu un tajā pavadu divas stundas. Bet par to man arī ir īpašs stāsts. Jau minēju savu Vaivaru fizioterapeitu Raivi Aršauski. Viņš brauca pie manis arī uz mājām, un mēs ļoti intensīvi vingrojām. Man vajadzēja sevi sakopt, cik necik sadabūt formā. Mēs, tā teikt, mācījāmies staigāt. Tas bija šausmīgi mokoši, faktiski bez rezultāta. Un Raivis uz mana piemēra pamata aizstāvēja savu maģistra grādu.
Raivis šodien ir uzņēmīgs un ļoti augstas klases fizioterapeits. Viņam Rīgā, Kārļa Ulmaņa gatvē ir savs veselības centrs, kuram ir tieši ar mani saistīta priekšvēsture.

CITI ŠOBRĪD LASA

Man tur bija “Lindeks” biroja telpas un pirmais nosaukums centram bija “Jāņa Ķirša veselības centrs”. Tagad jau kādus desmit gadus tas nes Raivja Aršauska vārdu. Mēs vienojāmies, ka es negribu tur nodarboties ar biznesu, jo Raivis tāpat tur veica lauvas tiesu. Es atklāti teicu: Raivi, tas lai ir tavs centrs. Mana dividende ir tā, ka es tur parādos katru darbdienu.

Ko man nozīmē fizioterapija? Tā programma jau mainās. No sākuma tie bija fiziski ļoti smagi vingrojumi – gan uz trenažieriem, gan vertikalizācija. Tagad es kļūstu slinkāks, bet tāpat man tās divas stundas paiet ātri. Tā ir locekļu izkustināšana, visu saišu stiepšana. Kājas, rokas, tad ar hantelēm, bumbām, vingrošana. Tad kādu pusstundu es vertikāli stāvu ortozēs.

Ja nāktos iztikt bez šīs fizioterapijas, tad es ar jums tagad nerunātu – manis vienkārši nebūtu.”

Nākamajā lapā – par to, kā Rīgā dzīvot cilvēkam ratiņkrēslā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.